Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Uzdrowisko Świeradów- Czerniawa

Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa doliną młodościPobyty lecznicze i wypoczynkowe  uzdrowisko Świeradów-Zdrój

 

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój to jeden z najpopularniejszych kurortów w Polsce, położony wśród malowniczych Gór Izerskich, nieopodal granicy z Czechami. Miejsce to od setek lat słynie z unikalnych wód leczniczych, wydobywanych ze złóż w Świeradowie i Czerniawie, dzięki którym zyskało miano „Doliny młodości”. Turystów przyciąga tu nie tylko ostry i hartujący, śródgórski klimat należący do najchłodniejszych w całych Sudetach, ale przede wszystkim bogata oferta lecznictwa uzdrowiskowego, odnowy biologicznej oraz SPA & Wellness. Tutejsza cisza i spokój oraz niepowtarzalne widoki na pobliskie pasma górskie zauroczą nawet najbardziej wymagającego gościa, poszukującego pełnego odprężenia z dala od miejskiego zgiełku.

3 bogactwa Świeradowa: radon, świerk i borowina

Najcenniejszym skarbem Uzdrowiska Świeradów-Zdrój są wody mineralne bogate w radon – wielozadaniowy pierwiastek młodości, który pozytywnie wpływa na kondycję całego ciała. Oferowane przez nas kąpiele radoczynne to idealna recepta m.in. na choroby narządu ruchu, układu krwionośnego, schorzenia narządów rodnych i skóry, a także doskonała propozycja dla osób aktywnych, które chcą szybko zregenerować swój organizm. Nasze zabiegi radonowe proponujemy również kobietom zmagającym się z zaburzeniami cyklu miesiączkowego czy dolegliwościami okresu przekwitania.

Masaz suchy swieradow

 

W Uzdrowisku Świeradów-Zdrój naszym gościom dedykujemy ponadto naturalne zabiegi na bazie wywaru z kory świerkowej, pomocne m.in. w leczeniu bóli reumatycznych, nieżytów dróg oddechowych i chorób skóry. Efekt terapeutyczny w przypadku stanów zwyrodnieniowych czy pourazowych można uzyskać również dzięki leczniczej borowinie, którą wykorzystujemy do rozgrzewających, aktywnych kąpieli i okładów, pobudzających krążenie krwi i procesy przemiany materii.

Oklad borowinowy Świeradow

 

Sanatoria i Domy Zdrojowe

W Uzdrowisku Świeradów-Zdrój oferujemy 6 doskonałych obiektów, w których można poddać się nie tylko leczeniu uzdrowiskowemu, ale również energetyzującym zabiegom SPA. Położony w pobliżu Parku Zdrojowego Sanus to doskonała rodzinna baza noclegowa z 110 miejscami, centrum zabiegowym, strefą Wellness z jacuzzi i sauną, salą fitness oraz własną pijalnią wody radonowej. 87 miejsc noclegowych czeka na miłośników Świeradowa w Sanatorium Goplana, gdzie dla naszych gości udostępniamy bazę uzdrowiskową z oddziałem rehabilitacji ogólnoustrojowej i reumatologii, strefę zabiegów świerkowych i grotę solno-jodową Galos. Kuracyjny wypoczynek w Uzdrowisku Świeradów zapewniają obiekty: Sanatorium Gracja, Sanatorium Wacław z zakładem radoczynnym. Miejscem z wieloletnią tradycją, sięgającą XIX wieku, jest położony w sercu Świeradowa Dom Zdrojowy – największy obiekt naszego uzdrowiska. Ta wizytówka miasteczka oferuje dziś 238 miejsca noclegowe w słonecznych pokojach i apartamentach. W obiekcie do dyspozycji naszych gości oddajemy ponadto strefę zabiegową z basenem, strefę SPA, kawiarnię, salę gimnastyczną i pijalnię wód mineralnych.

W naszych obiektach oferujemy pobyty lecznicze, rehabilitacyjne, NFZ, ZUS, pakiety wypoczynkowe, wakacyjne i świąteczne.

 

Dane kontaktowe

Dział sprzedaży i marketingu

Poniedziałek - Piątek
Godz.: 8:00 - 16:00
tel.: +48 75 78 20 600
tel.: +48 75 78 20 730
tel.: +48 75 78 20 569
e-mail: marketing@uzdrowisko-swieradow.pl

Adres:
Dom Zdrojowy, Część "A"
ul. 3-go Maja 1
59-850 Świeradów-Zdrój


Recepcja - Dom Zdrojowy

czynna całodobowo
tel.: +48 75 78 20 500
tel.: +48 75 78 20 607
fax: +48 75 78 20 588
e-mail:rezerwacja@uzdrowisko-swieradow.pl

Adres:
ul. 3-go Maja 1
59-850 Świeradów-Zdrój

 


Recepcja - Sanatorium Sanus

godz.: 8:00 - 20:00
tel.: +48 75 73 02 100
tel.: +48 75 78 16 275
e-mail:sanus@uzdrowisko-swieradow.pl

Adres:
ul. Prusa 4
59-850 Świeradów-Zdrój


Sekretariat Zarządu Uzdrowiska

Poniedziałek - Piątek
godz.: 7:00 - 15:00
tel.: +48 75 78 20 739
fax: +48 75 78 20 653
e-mail: adm@uzdrowisko-swieradow.pl

Adres:
ul. Zdrojowa 2
59-850 Świeradów- Zdrój