Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka, inaczej ZNC, powstaje w skutek zaburzenia funkcji nerwu półśrodkowego, znajdującego się w nadgarstku. W pierwszym stadium choroby, choremu dokuczają bóle i drętwienia placów, które stają uciążliwe również w nocy. W kolejnych stadiach pogarsza się sprawność manualna i czucie w palcach, a utrzymanie przedmiotu w dłoni czy zaciśnięcie pięści zaczyna sprawiać niemałą trudność. W przypadku rozpoznania tego schorzenia, warto skorzystać ze specjalistycznych pobytów rehabilitacyjnych w uzdrowiskach, które pomagają zahamować proces pogłębiania się dysfunkcji nadgarstka i ręki. 

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka w sanatorium

W Uzdrowisku Świeradów, należącym do Polskiej Grupy Uzdrowisk, wspomagamy leczenie zespołu cieśni nadgarstka zarówno w formie rehabilitacji profilaktycznej, jak i pooperacyjnej. Nasze indywidualne programy rehabilitacyjne obejmują dobór odpowiedniej diagnostyki i terapii uzdrowiskowej w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia. Osobom z tym zespołem zapewniamy dodatkowo opiekę fizjoterapeuty podczas całej terapii, badania lekarskie wstępne i końcowe, zajęcia kinezyterapeutyczne oraz krenoterapię wodami mineralnymi najwyższej jakości.

Rehabilitacja zespołu cieśni nadgarstka w profilaktyce

Osoby z zespołem cieśni nadgarstka, które nie przeszły operacji nadgarstka, mogą skorzystać w Uzdrowisku Świeradów z indywidualnych programów rehabilitacyjnych o charakterze profilaktycznym. Programy te obejmują m.in. gimnastykę indywidualną (przyrządową), zabiegi na bazie borowiny i pyłu wulkanicznego, kąpiele lecznicze w rozgrzewających wodach radonowych oraz wiele innych skutecznych zabiegów medycyny fizykalnej.

Rehabilitacja pooperacyjna

W uzdrowisku Polskiej Grupy Uzdrowisk w Świeradowie-Zdroju, terapii rehabilitacyjnej mogą poddać się również pacjenci po operacji zespołu cieśni nadgarstka, tzw. odbarczeniu cieśni kanału nadgarstka, zarówno metodą otwartą, jak i endoskopową. W obu przypadkach program rehabilitacji pooperacyjnej obejmuje gimnastykę indywidualną, zabiegi balneologiczne, krioterapię miejscową, laseroterapię, magnetoterapię, elektroterapię oraz masaże blizny pooperacyjnej.

Tu poddasz się leczeniu zespołu cieśni nadgarstka:

Pakiety dedykowane leczeniu zespołu cieśni nadgarstka: