Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

CHOROBY KARDIOLOGICZNE I NADCIŚNIENIE

Schorzenia kardiologiczne dotyczą narządu, jakim jest serce oraz całego układu krążenia. Obecnie stanowią najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce. Dotykają głównie osoby po 40 roku życia, które narażają się na stres, zmagają się z nadciśnieniem tętniczym, stosują nieprawidłową dietę, nadużywają alkoholu, palą papierosy, mają nadwagą lub otyłość oraz stronią od aktywności fizycznej.

Do najczęstszych chorób układu krążenia można zaliczyć zawał mięśnia sercowego, chorobę wieńcową lub niedokrwienną, miażdżycę, udar mózgu czy niewydolność serca. Jeśli ryzyko wystąpienia takich schorzeń dotyczy nas bezpośrednio lub dane schorzenie (np. nadciśnienie) zostało już rozpoznane, nie bez znaczenia będzie specjalistyczny pobyt w jednym z sanatoriów kardiologicznych na Dolnym Śląsku.

Jak wspieramy leczenie chorób układu krążenie w sanatoriach kardiologicznych PGU?

Pobyty w sanatorium kardiologicznym dedykowane są nie tylko dla osób z rozpoznaniem chorób serca, czy układu krążenia. W sanatoriach kardiologicznych na Dolnym Śląsku, należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk, w ramach kardiologicznego profilu leczniczego, można poddać się m.in. leczeniu nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca i przewlekłej choroby niedokrwiennej, ale także rehabilitacji stanów po przebytym zawale serca i zapaleniu mięśnia sercowego oraz stanów pooperacyjnych, np. zastawek. Sanatorium kardiologiczne i korzystanie z programu wzmacniających zabiegów uzdrowiskowych zalecane jest również osobom, które chcą kompleksowo ocenić ryzyko zdarzeń sercowych i zadbać o swoje zdrowie pod okiem wykwalifikowanych lekarzy, dietetyków i edukatorów zdrowia.

Sanatorium kardiologiczne po zawale: Dlaczego warto?

Zawał serca to zamknięcia naczynia krwionośnego w sercu, czego następstwem jest niedotlenienie mięśnia sercowego. Chory, który przeszedł zawał mięśnia sercowego, po pobycie w szpitalu powinien jak najszybciej rozpocząć rehabilitację kardiologiczną, która prowadzona jest w wyspecjalizowanym sanatorium kardiologicznym po zawale. Podczas takiego pobytu kontynuowane jest leczenie farmakologiczne. Pacjent korzysta również z zaordynowanych zabiegów uzdrowiskowych, konsultacji psychologa, programu zajęć fizycznych i spotkań edukacyjnych w zakresie prozdrowotnego stylu życia. W sanatorium kardiologicznym po zawale możliwe jest także korzystanie z treningów radzenia sobie ze stresem, sesji relaksacyjnych czy muzykoterapii.

Uzdrowiska zajmujące się leczeniem tych schorzeń:

W ramach profilu leczone są następujące schorzenia:

  • nadciśnienie tętnicze;
  • stany po przebytym zawale serca;
  • przewlekła choroba niedokrwienna serca;
  • niewydolność serca;
  • następstwa zapalenia mięśnia sercowego, wsierdzia lub osierdzia;
  • kardiomiopatie;
  • zmiany zwyrodnieniowe i pozapalne mięśnia sercowego;
  • stany po operacji zastawek serca;
  • wady serca;
  • stany po operacjach wad zastawkowych serca.