Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

OSTEOPOROZA

Osteoporoza, inaczej nazywana zrzeszotnieniem kości, jest chorobą cywilizacyjną. Schorzenie to wiąże się z osłabieniem i stopniowym zanikiem tkanki kostnej, co u chorego prowadzi do częstych złamań kręgów i kości, a nawet do utraty zdolności samodzielnego poruszania się. W przypadku rozpoznania osteoporozy, poza leczeniem farmakologicznym, niezwykle pomocne mogą okazać się turnusy rehabilitacyjne w sanatoriach dla chorych na osteoporozę.

Poddaj się leczeniu osteoporozy w sanatorium PGU

W sanatoriach należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk wspomagamy leczenie zarówno osteoporozy pomenopauzalnej, osteoporozy wieku podeszłego, jak i tzw. osteoporozy wtórnej. Osobom chorym dedykujemy specjalistyczne oferty turnusów rehabilitacyjnych, podczas których możliwe jest złagodzenie dolegliwości bólowych, obniżających komfort życia. Leczenie osteoporozy w sanatorium PGU polega również na przywracaniu sprawności poprzez dedykowany program ćwiczeń oraz właściwą edukację żywieniową. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna podczas naszych turnusów rehabilitacyjnych pozwala na wypracowanie właściwych nawyków zdrowotnych i kontynuowaniu terapii w domu.

Właściwa diagnostyka osteoporozy

W sanatoriach dla chorych na osteoporozę PGU zapewniamy naszym pacjentom fachowe porady lekarzy reumatologów i internistów. Diagnozowanie i leczenie osteoporozy w sanatorium opieramy m.in. na profesjonalnym badaniu gęstości kości w pracowniach densytometrycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny, który umożliwia rozpoznanie choroby w jej wczesnym stadium.

Badania densytometryczne można wykonać w:

  • Przychodnia Uzdrowiskowa w Uzdrowisku Połczyn

ul. Kościuszki 5, Połczyn-Zdrój

Rejestracja czynna w godz. 7:00 - 14:35

Tel +48 94 366 23 20

Kompleksowe badanie (2 odcinki) już za 90 zł

Badanie (1 odcinek) już za 50 zł

  • Poradnia Leczenia Osteoporozy oraz Pracownia Diagnostyki Pulmonologicznej w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Dusznikach-Zdroju.

Oferujemy konsultacje lekarzy specjalistów badania diagnostyczne tj. :Badanie densytometryczne aparatem DPX, Spirometria, Porady w zakresie profilaktyki osteoporozy oraz chorób płuc.

Ul. Zielona 23, Duszniki-Zdrój

rejestracja telefoniczna lub osobista od poniedziałku do piątku: w godzinach 07.00 – 15.00 tel. 74 86 67 892

Pakiety pobytowe dla chorych na osteoporozę

Z myślą o osobach znajdujących się w grupie ryzyka, przygotowaliśmy specjalne pełnopłatne turnusy rehabilitacyjne, podczas których każdy gość uzdrowisk PGU może zadbać o odpowiednią profilaktykę osteoporozy. Pobyty te obejmują zakwaterowanie w pokojach w standardzie komfort lub deluxe, pełne wyżywienie, fachową opiekę lekarsko-pielęgniarską, atrakcyjny program animacji czasu wolnego czy nielimitowany dostęp do uzdrowiskowych, wodnych stref Wellness.

Uzdrowiska zajmujące się leczeniem tych schorzeń:

 

W ramach profilu leczone są następujące schorzenia:

  • osteoporoza uogólniona, pomenopauzalna i starcza rozpoznana według kryteriów WHO (T-score poniżej -2,5 odchylenia standardowego) z przebytymi złamaniami lub bez złamań z więcej niż 2 czynnikami ryzyka;
  • stany po złamaniach z powodu osteoporozy;
  • kompresyjne złamanie kręgosłupa, kości nadgarstka typu Collesa oraz żeber;
  • osteoporoza i osteopenia z chorobami towarzyszącymi (reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, cukrzyca, po sterydoterapii systemowej);
  • osteopenia rozpoznana według kryteriów WHO (T-score do -2,5 odchylenia standardowego) z czynnikami ryzyka.

Dostęne pakiety: