Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Dla nauczycieli

W Uzdrowisku Świeradów oraz Uzdrowisku Cieplice prowadzimy specjalistyczną rehabilitację w schorzeniach narządu głosu, adresowaną do osób, dla których głos jest głównym narzędziem pracy. W naszych obiektach skutecznemu leczeniu uzdrowiskowemu mogą poddać się m.in. nauczyciele, wykładowcy, lektorzy, speakerzy, wokaliści, aktorzy oraz wszyscy, którym doskwierają najróżniejsze dolegliwości związane z mówieniem.

Rehabilitacja w schorzeniach narządu głosu: Kiedy warto?

Częsta praca aparatem głosowym może prowadzić do uczucia dyskomfortu związanego z emisją głosu. Dlatego u osób, które nadmiernie go eksploatują mogą pojawić się zmiany barwy głosu, nawykowe chrząkanie, uczucie przeszkody oraz suchość w gardle i krtani, a nawet okresowe zaniki głosu lub bezgłos. Aby świadomie dbać o głos, warto wyćwiczyć kontrolę własnego głosu podczas rehabilitacji w Uzdrowisku Świeradów, co będzie niezwykle pomocne w dalszej profilaktyce oraz unikaniu dotychczasowych błędów w nieświadomej pracy aparatem głosowym.

Rehabilitacja narządu głosu: Jak wygląda?

W Uzdrowisku Świeradów oferujemy turnusy rehabilitacyjne, które obejmują fizykoterapię i kinezyterapię głosu, a w tym terapię manualną głosu, galwanizację lub jonoforezę krtani, inhalacje lekowe. Przeprowadzamy badania lekarskie wstępne i końcowe, a także zapewniamy opiekę lekarsko-pielęgniarską. Uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych korzystają ponadto z indywidualnych i grupowych metod terapii, tj. treningu logopedycznego i ćwiczeń z emisji głosu.

Atuty Uzdrowiska Świeradów

Wszystkie turnusy w zakresie rehabilitacji narządu głosu obejmują pełne wyżywienie i organizowane są w wygodnych obiektach Uzdrowiska Świeradów – Domu Zdrojowym w centrum kurortu lub obiekcie Sanus, zlokalizowanym w spokojnej okolicy. Na miejscu można dodatkowo korzystać z nowoczesnej bazy SPA & Wellness z ponad 120 rodzajami zabiegów, które wykorzystują lecznicze wody radonowe, ekstrakty z czystej kory świerkowej oraz najwyższej jakości borowinę i wody mineralne.

Dedykowane pakiety: