Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Dla dzieci

Turnusy dla dzieci w sanatoriach Polskiej Grupy Uzdrowisk to pobyty dedykowane młodym osobom, które wymagają intensywnego specjalistycznego leczenia uzdrowiskowego. W naszych sanatoriach dla dzieci zapewniamy najwyższą jakość usług rehabilitacyjnych, opiekę wykwalifikowanej kadry medycznej oraz aktywne formy przywracania sprawności, dopasowane do potrzeb każdego dziecka. Nasze pakiety kuracyjne dla dzieci to odpowiedź na potrzeby przewlekle chorych młodych pacjentów, którzy mogą korzystać z naszych propozycji wraz ze swoimi opiekunami.

Dzięki rehabilitacyjno-leczniczym turnusom dla dzieci w uzdrowiskach PGU, możesz w szybki sposób zregenerować organizm swojego dziecka i wzmocnić jego odporność.
 

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci "Jagusia"

Jeśli twoje dziecko cierpi na dolegliwości przewodu pokarmowego, celiakię, choroby endokrynologiczne i hematologiczne czy schorzenia narządu ruchu, zaplanuj specjalistyczny pobyt uzdrowiskowy w sanatorium dla dzieci „Jagusia” w Kudowie-Zdroju. To właśnie tutaj, w bliskim sąsiedztwie Gór Stołowych, możliwe jest również leczenie dziecięcej nadwagi i otyłości. Pobyty realizowane są w ramach skierowania z Narodowego Funduszu Zdrowia (27 dni) oraz pełnoplatne pobyty prywatne.

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci "Jagusia", prowadzony przez Uzdrowiska Kłodzkie realizuje program leczenia dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Naszym najmłodszym gościom oferujemy następujace udogodnienia:

- szkoła podstawowa oraz gimnazjum, dzięki którym mogą kontynuować naukę podczas leczenia sanatoryjnego;

- 13 pracowni multimedialnych (m.in. sala do warsztatów kulinarnych, nowe sale lekcyjne, sala nagrań oraz obróbki materiałów);

- sale terapeutyczne;

- warsztaty dla dzieci i rodziców (psychologiczne, na temat prawidłowego odżywiania oraz pływu jedzenia na organizm człowieka, kulinarno-dietetyczne);

- doskonale wyposażona sala gimnastyczna; studio fitness;

- nowoczesny basen;

- sauna.

Obiekt odpowiada na potrzeby zarówno małych dzieci i ich opiekunów, jak i młodzieży, która korzysta tu z pobytów łączących leczenie uzdrowiskowe i edukację szkolną.

W ramach leczenia nasi młodzi kuracjusze otrzymują:

- zakwaterowanie;

- indywidualnie rozpisana dietę;

- udział w zajęciach sportowych (basen, zajęcia na sali gimnastycznej, aktywności na świeżym powietrzu takie jak Nordic Walking);

- indywidualnie dobrane zabiegi fizjoterapeutyczne;

- warsztaty i zajęcia edukacjne.
 

Prywatne sanatorium dla dzieci: Dlaczego warto?

Dzięki dostępności pełnopłatnych pobytów uzdrowiskowych w prywatnym sanatorium dla dzieci PGU, nasi mali pacjenci i ich opiekunowie nie muszą długo oczekiwać na wyjazd w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wybór takiej opcji to również mniej stresu, niepewności i czasu poświęconego na załatwienie niezbędnych formalności. Jest to szczególnie ważne dla rodzin, które z uzdrowiskowych turnusów dla dzieci korzystają regularnie i chcą planować je w konkretnym, wybranym przez siebie terminie.

Dom Wczasów Dziecięcych „Jagusia”

Poza ofertą leczniczą, oferujemy także młodym osobom pobyty wypoczynkowe w Kudowie Zdroju. Dom Wczasów Dziecięcych „Jagusia” to możliwość przyjemnego spędzenia czasu dla dzieci i ich opiekunów. Pobyt w „Jagusi” to:

- możliwość aktywnego spędzenia czasu w atrakcyjnej lokalizacji;

- nowoczesne i komfortowe pokoje;

- zaplecze do organizacji warsztatów i zajęć edukacyjnych;

- zdrowa kuchnię;

- bogatą bazę zabiegową;

- basen rekreacyjny.

Dom Wczasów Dziecięcych "Jagusia" to także możliwość organizacji wycieczek, zielonych szkól oraz kolonii. Zapraszamy do współpracy szkoły, rady rodziców oraz stowarzyszenia i fundacje.

Więcej informacji pod numerem telefonu:


tel.: +48 801 587 678

tel.: +48 (71) 794 91 65

lub pod adresem: Uzdrowisko Kudowa

 

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci "Jagusia",
ul. Słoneczna 17, 57-350 Kudowa-Zdrój,
tel. (74) 86 61 733