Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

CHOROBY NACZYŃ OBWODOWYCH

Choroby naczyń obwodowych to schorzenia żył i tętnic, które związane są ze zmianami w budowie ich ścian oraz ze zmianami zaplano-zakrzepowymi. Wśród takich chorób rozróżniamy m.in. miażdżycę, chorobę Buergera, zakrzepowe zapalenie żył czy żylaki. W przypadku rozpoznania schorzeń naczyń obwodowych, poza leczeniem zabiegowym i farmakologicznym, warto zaplanować pobyt w sanatorium leczącym układ krążenia czy w sanatorium na żylaki, które oferują specjalistyczne pobyty prozdrowotne, połączone ze skutecznymi terapiami uzdrowiskowymi.

Sanatorium na układ krążenia i sanatorium na żylaki: Dlaczego warto?

W sanatorium leczącym układ krążenia, należącym do Polskiej Grupy Uzdrowisk, wspieramy leczenie chorób naczyń obwodowych, tj. miażdżyca tętnic, zakrzepowo-zrostowe zapalenie naczyń, żylaki kończyn dolnych czy wiele innych niezakaźnych zaburzeń funkcji naczyń i węzłów chłonnych. W naszym sanatorium na układ krążenia, specjalistyczne leczenie uzdrowiskowe dedykujemy również osobom w stanach po operacjach naczyń tętniczych oraz po leczeniu szpitalnym zatorów czy zakrzepów tętnic.

W trosce o naszych pacjentów, proponujemy skuteczne kuracje zdrowotne, które poprawiają jakość życia osób z chorobami naczyń obwodowych i ułatwiają codzienne funkcjonowanie po powrocie do domu.

Sanatorium i miażdżyca

Sanatorium leczące miażdżycę PGU to miejsce dla osób, które cierpią na nadciśnienie tętnicze lub mają za sobą zaawansowane zabiegi kardiochirurgiczne. W naszych sanatoriach na miażdżycę oferujemy nawet wielotygodniowe turnusy rehabilitacyjne, podczas których zapewniamy fachowe konsultacje lekarskie, rozbudowaną diagnostykę oraz indywidualny plan rehabilitacji kardiologicznej, połączonej z zabiegami uzdrowiskowymi.

W ramach programu rehabilitacji w sanatorium na miażdżycę, chorzy korzystają m.in. z zabiegów z zakresów hydroterapii, kinezyterapii czy światłolecznictwa. Z myślą o dobrym samopoczuciu naszych pacjentów prowadzimy również treningi relaksacyjne oraz zajęcia psychoedukacyjne, które uczą, jak radzić sobie ze stresem.


W ramach profilu leczone są następujące schorzenia:

  • miażdżyca tętnic kończyn dolnych;
  • stany po operacjach tętniaka aorty brzusznej;
  • stany po operacjach naczyń tętniczych kończyn dolnych;
  • zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń (choroba Buergera);
  • stany po leczeniu szpitalnym zatoru lub zakrzepu tętnic kończyn dolnych;
  • stany po przebytym zakrzepowym zapaleniu żył kończyn dolnych bez innych powikłań;
  • nerwice naczynioruchowe (choroba Raynauda oraz inne zaburzenia czynności tętnic i tętniczek);
  • zespół stopy cukrzycowej bez owrzodzenia;
  • żylaki kończyn dolnych w 2 albo 3 stopniu niewydolności żylnej;
  • inne niezakaźne zaburzenia funkcji naczyń i węzłów chłonnych.

Uzdrowiska zajmujące się leczeniem tych schorzeń:

Pakiety dedykowane leczeniu chorób naczyń obwodowych: