Kosmetyki i produkty uzdrowiskowe

Linia Terra Spa

Linia terra spa – piękno ukryte w naturze
Specjalną, czystą korę świerku do produkcji kosmetyków terra spa pozyskuje się z Puszczy Boreckiej. Stamtąd trafia do Uzdrowiska Świeradów, gdzie wykorzystywana jest również do zabiegów leczniczych. Ekstrakty z kory świerku i borowiny sprawiają, że preparaty terra spa pełne są kwasów humusowych, fitohormonów i bituminy, dzięki którym skóra szybciej regeneruje się. W sklepie internetowym Kosmetyki Terra pod adresem https://kosmetyki-terra.pl/kategoria/terra-spa/ można znaleźć m.in. balsamy, mydła, peelingi, płyny i kule do kąpieli oraz preparaty na dłonie i stopy, które będą idealne do domowych rytuałów kąpielowych.

Linia Terra Spa

Linia TERRA Zdrój

Linia TERRA Zdrój – z serca Uzdrowiska Połczyn
W Uzdrowisku Połczyn powstają z kolei preparaty TERRA Zdrój na bazie połczyńskiej borowiny i solanek, które są wydobywane z głębokości ponad 1200 metrów. Linia została stworzona w odpowiedzi na potrzeby osób z problemami skórnymi. Preparaty działają wielowymiarowo, redukują niedoskonałości skóry, odżywiają cerę, a także wyraźnie poprawiają jej kondycję, łagodząc skutki niekorzystnego wpływu środowiska. Na stronie www.terra-zdroj.pl można kupić już kremy i maseczki do twarzy, balsamy, mydła, peelingi i olejki do ciała, a także szampony i preparaty do kąpieli.

Linia TERRA Zdrój

Linia Aqua Thermal Terra

Linia Aqua Thermal Terra z Uzdrowiska Cieplice
Uzdrowisko Cieplice, uznawane za najstarsze uzdrowisko w Polsce, słynie z leczniczych wód termalnych o temperaturze sięgającej nawet 90 stopni Celsjusza. Od 1281 cieplickie wody termalne pomagają cieszyć się zdrowiem całym już pokoleniom gości i kuracjuszy tego regionu. I to właśnie termalne wody stały się bazą i inspiracja do stworzenia linii kosmetyków AQUA THERMAL TERRA z Uzdrowiska Cieplice. W skład serii wchodzą:
- Szampon do włosów z wodą termalną z Uzdr.Cieplice
- Płyn do demakijażu z wodą termalną z Uzdr.Cieplice
- Krem do twarzy z wodą termalną z Uzdr.Cieplice
- Mydło z wodą termalną z Uzdr.Cieplice
- Balsam do ciała z wodą termalną z Uzdr.Cieplice

Kosmetyki można kupić w Uzdrowisku Cieplice na recepcjach oraz w sklepie uzdrowiskowym w obiekcie Marysieńka a także na stronie: https://kosmetyki-terra.pl/kategoria/aqua-thermal-terra/.

Linia Aqua Thermal Terra

Uzdrowiskowe Smaki


Mieszanki ziolewe do picia z Uzdrowisk Kłodzkich

Misją Uzdrowisk Kłodzkich jest kompleksowa opieka nad Kuracjuszami poprzez profilaktykę, leczenie i rehabilitację, wykorzystując naturalne surowce, klimat oraz nowoczesną medycynę. W ramach tej misji przygotowano pięć wysokiej jakości mieszank ziołowych, Uzdrowiskowe Smaki, które wspierają zdrowie Kuracjuszy. Zioła działają łagodnie, ale skutecznie, oferując długotrwałe korzyści. Surowce pochodzące z Uzdrowisk Kłodzkich są najwyższej jakości i poddawane wielokrotnym badaniom, a uprawa odbywa się z dala od miast. Aby zachować jakość i świeżość herbatki, zostały one zapakowane pojedynczo.Dostępne mieszanki:

  • Herbatka wspierająca przemianę materii
  • Herbatka wspierająca odporność
  • Herbatka wspierająca oczyszczanie organizmu
  • Herbatka regulująca poziom cukru
  • Herbatka na uspokojenie

Wszystkie herbatki dostępne w sklepie uzdrowiskowym Kosmetyki Terra (https://kosmetyki-terra.pl/kategoria/herbaty/)

Uzdrowiskowe Smaki

Miody Zdrojowe

Miody zdrojowe pochodzące z pasieki „Staropolanka”, która mieści się przy rozlewni wód mineralnych w Polanicy-Zdroju.
Polska Grupa Uzdrowisk sp. z o.o. oraz  KGHM Polska Miedź S.A., przy wsparciu Terenowego Koła Pszczelarzy w Kłodzku od roku 2021 realizują projekt „Miedziowe Pszczoły”.  Działania  kierujemy na zakładanie łąk kwietnych, domków dla dzikich zapylaczy oraz  pasiek. Dwie pasieki powstały już przy obiektach należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk: jedna przy rozlewni wody mineralnej w Uzdrowisku Polanica-Zdrój, a druga przy kopalni borowiny w Uzdrowisku Połczyn-Zdrój. Natomiast miedziowa spółka,  ule ustawiła na terenie szybu LVI w Zakładach Górniczych Lubin.  Projekt cały czas jest rozwijany. Niebawem nowe rodziny pszczele zamieszkają w „miedziowych” pasiekach przy oddziałach KGHM.  
Miody dostępne na: https://kosmetyki-terra.pl/kategoria/miody/

Miody Zdrojowe

Wszystkie produkty uzdrowiskowe można kupić stacjonarnie w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk, na recepcjach oraz w sklepach uzdrowiskowych, a także na stronie: https://kosmetyki-terra.pl/.
Polecamy!