Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

OTYŁOŚĆ

Otyłość to skomplikowana i trudna do wyleczenia choroba przewlekła, która zaczyna się od nadwagi. Jej przyczyną jest m.in. dostarczanie do organizmu większej ilości energii zawartej w pożywieniu, niż w rzeczywistości potrzebuje nasze ciało. Leczenie otyłości przebiega długofalowo i wymaga indywidualnego podejścia do problemu - zarówno lekarzy, jak i wszystkich specjalistów, którzy pomagają osobie z otyłością pozbyć się zbędnych kilogramów. Nie bez znaczenia jest tu także korzystanie ze specjalistycznego leczenia otyłości w sanatoriach odchudzających, gdzie chory uczy się, jak dbać o siebie i swoje ciało.

Jak poddać się leczeniu otyłości w sanatorium PGU?

Sanatoria odchudzające Polskiej Grupy Uzdrowisk to dobry cel, jeśli cierpisz na nadwagę lub otyłość i myślisz o redukcji własnej wagi oraz całkowitej zmianie dotychczasowych nawyków. W takim sanatorium skorzystasz m.in. ze skutecznego programu odchudzającego 7- lub 14-dniowego, który z realizujesz pod okiem doświadczonych lekarzy, fizjoterapeutów i specjalistów z zakresu dietetyki. W naszych sanatoriach dla otyłych poprawisz dodatkowo sprawność swojego organizmu i zdobędziesz wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wykonasz również kompleksowe badania, które w pełni zdiagnozują inne dolegliwości towarzyszące Twoje otyłości, dzięki czemu dalsze leczenie przebiegnie sprawnie i efektywnie.

W sanatoriach PGU naszym gościom dedykujemy zarówno oferty turnusów odchudzających dla dorosłych, jak i turnusów odchudzających dla dzieci.

Turnusy odchudzające dla dorosłych

Propozycje turnusów odchudzających dla dorosłych w PGU obejmują leczenie dietetyczne, skuteczny dedykowany program zabiegów uzdrowiskowych, program aktywności fizycznych oraz edukację żywieniową. W sanatorium dla otyłych każdy gość może liczyć również na zajęcia z elementami psychoterapii. Uzupełnieniem turnusów odchudzających dla dorosłych jest dodatkowa oferta zabiegów estetycznych w profesjonalnych strefach SPA & Wellness. To właśnie w nich można poddać się m.in. efektywnym zabiegom ujędrniającym, antycellulitowym czy modelującym sylwetkę.

Nasz dedykowany pakiet:

Turnusy odchudzające dla dzieci

W sanatorium dla otyłych dzieci w Kudowie-Zdroju, pomagamy naszym młodym pacjentom pozbyć się nadmiernych kilogramów, poprzez odpowiednią dietę, naukę zdrowego stylu i ćwiczenia fizyczne. Podczas turnusów odchudzających dla dzieci, mali kuracjusze odzyskują dobrą formę w bliskim sąsiedztwie malowniczych Gór Stołowych. Nasz szpital uzdrowiskowy dla dzieci „Jagusia” to miejsce przyjazne najmłodszym, które dysponuje własnym basenem, sauną, sala do ćwiczeń, salami lekcyjnymi, biblioteką, boiskiem i placem zabaw.

Uzdrowiska zajmujące się leczeniem tych schorzeń:

W ramach profilu leczone są następujące schorzenia:

  • otyłość (BMI > 30) z nadciśnieniem tętniczym lub przewlekłą chorobą niedokrwienną serca;
  • otyłość (BMI > 30) z niewydolnością serca;
  • otyłość (BMI > 30) z zaawansowaną chorobą zwyrodnieniową dużych stawów;
  • otyłość olbrzymia po operacji zmniejszenia żołądka;
  • otyłość brzuszna (trzewna) z innymi metabolicznymi czynnikami ryzyka miażdżycy;
  • otyłość z zaburzeniami tolerancji węglowodanowej;
  • otyłość z nieprawidłową glikemią na czczo;
  • otyłość z cukrzycą postprandialną;
  • otyłość z chorobą zwyrodnieniową stawów; otyłość z endokrynopatiami (niedoczynność tarczycy).