Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

CHOROBY KOBIECE

Choroby układu płciowego, niepłodność, przypadłości okołomenopauzalne to tylko niektóre problemy zdrowotne współczesnych kobiet. Wszystkie schorzenia ginekologiczne, dotyczące płci pięknej, wymagają dzisiaj nowoczesnej diagnostyki i indywidualnego, w pełni profesjonalnego podejścia. W leczeniu chorób kobiecych niezbędne są odpowiednie terapie farmakologiczne, skuteczne zabiegi chirurgiczne, ale również specjalistyczny i przynoszący ulgę pobyt w sanatorium ginekologicznym.

Leczenie chorób kobiecych w uzdrowisku

W sanatoriach ginekologicznych Polskiej Grupy Uzdrowisk od wielu lat specjalizujemy się w leczeniu niepłodności oraz innych dolegliwości typowo kobiecych. W trosce o zdrowie pań, naszym pacjentkom dedykujemy nowatorskie programy terapeutyczne, które bazują na aktywności fizycznej i naturalnym leczeniu borowiną najwyższej jakości. To właśnie w naszych sanatoriach chorób kobiecych możliwa jest szybka poprawa stanu psychiczno-fizycznego, w malowniczym miejscu na mapie Pojezierza Drawskiego, czyli w Połczynie-Zdroju.

Uzdrowisko Połczyn-Zdrój – wyjątkowe sanatorium ginekologiczne

W Uzdrowisku Połczyn-Zdrój stworzyliśmy Sanatorium Podhale, czyli Instytut Kobiecego Zdrowia. Ten pierwszy w Polsce ośrodek balneologii ginekologicznej, dedykujemy kobietom, które zmagają się z chorobami układu płciowego, trudnościami z zajściem w ciążę, dolegliwościami okołomenopauzalnymi i następstwami operacji ginekologicznych. W Sanatorium Podhale, do dyspozycji naszych pacjentek, które chcą poddać się leczeniu chorób kobiecych, oddajemy łącznie 131 miejsc oraz wykwalifikowanych specjalistów medycznych z zakresu ginekologii i położnictwa.    

Pobyty uzdrowiskowe dla kobiet w Połczynie-Zdroju

Aby skorzystać z leczenia w sanatoriach chorób kobiecych PGU, nie musisz posiadać skierowania. W Uzdrowisku Połczyn-Zdrój dysponujemy szeroką ofertą pobytów komercyjnych dla pań, podczas których leczenie chorób kobiecych przebiega szybko i sprawnie. Pakiety pobytowe obejmują m.in. zakwaterowanie w pokojach komfort i deluxe, pełne wyżywienie, konsultacje ginekologiczne, zabiegi lecznicze na bazie połczyńskiej borowiny i solanek czy nielimitowane korzystanie z basenu i uzdrowiskowych stref Wellness.

Uzdrowiska zajmujące się leczeniem tych schorzeń:

W ramach profilu leczone są następujące schorzenia:

 • stany po operacjach w obrębie narządu rodnego;
 • stany po operacjach jajnika w zespołach androgennych;
 • przewlekłe stany zapalne narządu rodnego, w tym przewlekłe zapalenie ulegające zaostrzeniom,
 • następstwa pozapalne w obrębie przydatków, przymacicz, pochwy i sromu;
 • zaburzenia menopauzalne ze współistniejącymi chorobami: osteoporozą, chorobą zwyrodnieniową, nadciśnieniem; 
 • opóźnione dojrzewanie płciowe:
 • opóźnione pokwitanie wskutek przyczyn ogólnoustrojowych,
 • niedorozwój pierwotny jajników,
 • niedoczynność wtórna jajników;
 • niepłodność u kobiet lub zaburzenia cyklu miesiączkowego:
 • zaburzenia miesiączkowania w wyniku zmian pozapalnych jajników, zwyrodnienia jajników, cyklu bezowulacyjnego,
 • brak miesiączki efekt wtórny pochodzenia jajnikowego;
 • stany po operacjach w obrębie narządu rodnego, przebiegające bez powikłań pooperacyjnych, z wyłączeniem stanów po operacjach z powodu nowotworu złośliwego - w okresie do 12 miesięcy od przebytej operacji.
W ramach leczenia chorób kobiecych oferujemy równiez możliwośc skorzystania z dedykowanych pakietów: