Sanatorium dla dorosłych

Sanatorium dla dorosłych

W naszych sanatoriach uzdrowiskowych, zlokalizowanych w Cieplicach, Świeradowie, Połczynie, Kudowie, Polanicy i Dusznikach-Zdroju i Świnoujściu oferujemy specjalistyczne kuracje uzdrowiskowe i programy rehabilitacji, które wykorzystują lecznicze właściwości surowców naturalnych. Oznacza to, że nasi kuracjusze poddawani są specjalistycznym zabiegom bodźcowym, które bazują na składnikach tj. borowina, solanki, wody radonowe i termalne, a także wysokojakościowe wody mineralne wykorzystywane w kuracjach pitnych.

Wizyta lekarska

W trosce o naszych pacjentów, pobyty w sanatoriach dla dorosłych PGU rozpoczynamy od kontrolnej wizyty lekarskiej, która pozwala ocenić stan zdrowia każdego kuracjusza. Weryfikacja historii dotychczasowego leczenia medycznego, przebytych zabiegów oraz podjętego leczenia farmakologicznego umożliwia naszym lekarzom ułożenie indywidualnego planu terapii uzdrowiskowej i rehabilitacji, po której pacjent wraca do dobrej formy.

Pakiety lecznicze

Wszystkie sanatoria dla dorosłych Polskiej Grupy Uzdrowisk oferują specjalne, komercyjne pakiety pobytowe, które obejmują wygodne zakwaterowanie, wyżywienie oraz zabiegi lecznicze i relaksacyjne. Taki pakiet to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy zdecydować się na dobrze zaplanowany pobyt, dopasowany do naszych potrzeb. Pakiety pobytowe PGU obejmują również relaks w wodnych strefach Wellness z basenami, kompleksami saun czy jacuzzi.

 

Atrakcje okolicy i czas wolny

Doskonała lokalizacja sanatoriów dla dorosłych PGU pozwala cieszyć się wyjątkowymi walorami przyrody niezależnie od pory roku. Bliskość Gór Izerskich, Karkonoszy, Gór Stołowych czy malowniczych jezior Pojezierza Drawskiego umożliwia nam organizację niezapomnianych wycieczek fakultatywnych po najpiękniejszych miejscach Dolnego Śląska i województwa zachodniopomorskiego.