Dla seniora

Dla seniora

Turnusy rehabilitacyjne dla seniora w Polskiej Grupie Uzdrowisk to specjalne pobyty dedykowane dla osób dojrzałych, których celem jest poprawa kondycji psychofizycznej. Podczas turnusów w naszych uzdrowiskach, należących do PGU, łączymy leczenie najróżniejszych schorzeń z wypoczynkiem i aktywnymi formami przywracania sprawności. W ramach turnusów rehabilitacyjnych dla osob starszych oferujemy również specjalne programy edukacji zdrowotnej, które pozwalają osobom dojrzałym zmienić dotychczasowe złe nawyki oraz cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem przez długie lata.

Aktualne pakiety dedykowane seniorom w naszych uzdrowiskach:

Zalety turnusów rehabilitacyjnych dla seniora

W każdym z sanatoriów Polskiej Grupy Uzdrowisk dostępne są specjalne pakiety pobytowe, które obejmują konsultacje lekarskie, opiekę pielęgniarską, kinezyterapię oraz specjalistyczny program kuracyjny. Nowoczesne bazy zabiegowe umożliwiają korzystanie z zabiegów leczniczych z zakresu fizykoterapii i balneologii, których działanie terapeutyczne uzupełnia relaks w uzdrowiskowych strefach wodnych. Każdy senior, przebywający w naszym sanatorium, może przebierać również w bogatej ofercie zagospodarowania czasu wolnego, wybierając aktywne formy wypoczynku oraz atrakcyjne wycieczki fakultatywne.

Sanatorium dla seniora bez skierowania

W uzdrowiskach PGU w Cieplicach, Dusznikach, Kudowie, Polanicy, Połczynie, Świeradowie-Zdroju oraz ośrodku Barbarka w Świnoujściu oferujemy pełnopłatne turnusy rehabilitacyjne dla seniora, które nie wymagają skierowania lekarskiego. Dzięki dostępności specjalnych pakietów pobytowych, osoby dojrzałe nie musza długo oczekiwać na wyjazd w ramach NFZ. Wybór sanatorium dla seniora bez skierowania, czyli komercyjnego lecznictwa, to także mniej niepewności i czasu poświęconego na załatwienie formalności oraz doskonała propozycja urlopowa, szczególnie dla osób, które uzdrowiska odwiedzają regularnie i chcą korzystać z ich usług w konkretnym, wybranym przez siebie terminie.

Sprawdź propozycje naszych sanatoriów dla osób starszych: