Wczasy dla Seniora

Wczasy dla seniora

W uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowiskach, zlokalizowanych na Dolnym Śląsku i Pojezierzu Drawskim, możesz zaplanować swoje wymarzone wczasy dla seniora. Nasze kompleksy to nie tylko miejsca, w których czeka na ciebie idealnie dopasowana oferta prozdrowotna, ale także świetnie przygotowane bazy wypadowe, pełne wyjątkowej rekreacji i wielu propozycji spędzania czasu wolnego.

Wczasy w górach

Doskonałym celem podróżniczym, położonym u stóp Karkonoszy, są Cieplice-Zdrój. To właśnie ta dzielnica Jeleniej Góry słynie z leczniczych wód termalnych, stosowanych do zabiegów uzdrowiskowych. Z Uzdrowiska Cieplice wybierzesz się w Karkonosze, a także – dzięki naszej ofercie turystycznej – do Krzeszowa, Pragi, Drezna czy Adrszpaskiego Skalnego Miasta. Cieplice są także świetną bazą wypadową do organizacji wycieczek rekreacyjnych, np. na Zamek Chojnik oraz Zamek Książ, a w sezonie zimowym – do spróbowania szusowania na karkonoskich stokach. Miłośnicy relaksu znajdą w Uzdrowisku Cieplice doskonałe gabinety SPA oraz bogaty program zająć dla aktywnych, tj. joga, pilates czy fitness.

Swoje wczasy w górach możesz zaplanować także w Świeradowie-Zdroju, zlokalizowanym w bliskim sąsiedztwie Gór Izerskich, w którym panuje prawdziwie alpejski klimat. Tutejsze Uzdrowisko Świeradów rozsławiają kuracje na bazie wód radonowych, borowiny i świerku, ale to oczywiście nie wszystko. Samo miasteczko to nowoczesny kurort, z którego wybierzesz się do przepięknych zamków i pałaców czy na wędrówki górskie po polskich i czeskich szlakach. Na spragnionych wypoczynku w uzdrowisku czekają aromatyczne strefy spa, a na aktywnych – kolej gondolowa na Stóg Izerski, sławna Chatka Górzystów, trasy narciarstwa biegowego w Jakuszycach czy zimowe trasy dla narciarzy i snowboardzistów.

Wczasy w Kotlinie Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka oferuje mnóstwo niesamowitych atrakcji, które są na wyciągnięcie ręki podczas letniego i zimowego wypoczynku. Wyjątkowe bazy wypadowe w Uzdrowiskach Kłodzkich, w tym Uzdrowisku Duszniki, Uzdrowisku Polanica i Uzdrowisku Kudowa, to fenomenalne miejsca, w których zaplanujesz swoje wczasy dla seniora.

Ziemia Kłodzka słynie przede wszystkim z dóbr natury, jakim są wody mineralne, pochodzące z okolicy Gór Stołowych. To właśnie one wykorzystywane są w tutejszym lecznictwie. Planując swój wypoczynek w Uzdrowiskach Kłodzkich poza korzystaniem z kuracji, możesz spędzać czas aktywnie, odwiedzając pijalnie wód i parki zdrojowe, Park Narodowy Gór Stołowych ze Szczelińcem Wielkim, Błędne Skały, Góry Sowie, Sanktuarium w Wambierzycach, Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie czy wiele innych atrakcji. Na entuzjastów sportu w Uzdrowiskach Kłodzkich czekają Słoneczne Termy z basenami i wodną strefą rozrywki ora Fit Centra

Wczasy nad morzem

Kochasz morze? Jeśli tak, już teraz postaw na planowanie wczasów dla seniora w ośrodku Barbarka, położonym w malowniczym Świnoujściu, w którym czeka na ciebie udany wypoczynek o każdej porze roku. Obiekt z ofertą prozdrowotną to niezwykle rodzinne miejsce, które gwarantuje dostęp do ogromnych dawek jodu z pobliskiej plaży, a także szeregu atrakcji regionu.

Świnoujście to wyjątkowe miejsce do planowania wycieczek rowerowych, spacerów Nordic Walking oraz zwiedzania wysp Uznam, Wolin, Karsibór, a także takich atrakcji, jak Stawa Młyny, rezerwat żubrów w Międzyzdrojach.

Wczasy na Pojezierzu Drawskim

Entuzjaści malowniczych polskich jezior, na wyjątkowy relaks mogą wybrać Pojezierze Drawskie i Uzdrowisko Połczyn, które rozsławiają wyjątkowe złoża leczniczej borowiny i połczyńskich solanek, wykorzystywanych do zabiegów uzdrowiskowych. Kurort oferuje wyjątkowe trasy rowerowe, szlaki kajakowe i ogromne możliwości zwiedzania okolicznych atrakcji tj. Szwajcaria Połczyńska, opuszczona baza wojskowa w Bornym Sulinowie, Zamek Drahim w Starym Drawsku czy Ogrody Hortulus w Dobrzycy.