W górach

W górach

Sanatorium w górach to wyjątkowy cel dla osób, które poszukują miejsc pełnych malowniczych krajobrazów i świeżego powietrza. Atutami uzdrowisk górskich jest przede wszystkim wykorzystywanie w leczeniu bodźcowego, górskiego klimatu, który silnie stymuluje organizm, pobudzając go i hartując. Łącząc taką klimatoterapię z zabiegami uzdrowiskowymi w sanatorium w górach, możemy zaplanować prozdrowotny i aktywny wypoczynek dla całej rodziny niezależnie od pory roku.

Wybierz górskie sanatoria Polskiej Grupy Uzdrowisk

Nasze górskie sanatoria zlokalizowane są w wyjątkowych, niezwykle popularnych kurortach, tj. Świeradów, Cieplice, Polanica, Kudowa i Duszniki-Zdrój. Bliskość urzekających pasm górskich, którymi są Góry Izerskie, Karkonosze czy Góry Stołowe, sprawia, że pobyt w górskich sanatoriach obfituje w liczne spacery i wędrówki wśród sudeckiej przyrody. Dodatkowo takie składniki naturalne, jak wody radonowe czy wysokojakościowe wody mineralne i termalne, dostępne w uzdrowiskach PGU, wspomagają szybszy powrót do dobrej formy i lepszego samopoczucia.
Nasze sanatoria w górach:

 

Sanatoria górskie na Dolnym Śląsku, czyli magia Sudetów

Wybierając się do dolnośląskiego sanatorium w górach warto postawić na Sudety Zachodnie. W Świeradowie-Zdroju czeka na nas m.in. piękna architektura XIX-wiecznego kurortu z Domem Zdrojowym i zabytkową, modrzewiową halą spacerową. Na Stóg Izerski, jeden z najwyższych szczytów Gór Izerskich, możemy dostać się nowoczesną koleją gondolową, która działa cały rok, a w zimie służy narciarzom.  Cieplice-Zdrój to z kolei uzdrowisko zlokalizowane u stóp Karkonoszy i prawdziwy raj dla miłośników wód termalnych, których źródła utrzymują temperaturę 87˚C i należą do najcieplejszych w Polsce.

Uzdrowiska Kłodzkie, czyli Duszniki, Kudowa i Polanica-Zdrój, to znane kurorty, zlokalizowane w pobliżu Gór Stołowych. Tutejsze formacje skalne oferują wiele ciekawych tras do turystyki pieszej i są łatwo dostępne nawet dla mniej zaawansowanych turystów. Ziemia Kłodzka proponuje nam również wiele atrakcji, tj. Twierdza Kłodzka, Kaplica Czaszek w Czermnej, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie czy Kopalnia Złota Złoty Stok. Dla zapalonych narciarzy idealnym celem będzie tu Zieleniec, czyli zimowa stolica Dolnego Śląska i jedna z największych stacji narciarskich w Polsce.