Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Uzdrowisko Kudowa

 

Uzdrowiska Kłodzkie logoUzdrowiska Kłodzkie symbolem polskich zdrojów


Uzdrowisko Kudowa Zdrój to malowniczo położona miejscowość u stóp Gór Stołowych. Leżące na północno-wschodnim krańcu ziemi kłodzkiej uzdrowisko słynie z łagodnego klimatu oraz leczniczych właściwości wydobywanych tu wód mineralnych. Bliskość Gór Stołowych, ciekawe zabytki oraz rozbudowana baza gastronomiczna oraz turystyczna sprawia, że miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów i kuracjuszy. W Kudowie godne obejrzenia są między innymi: Park Zdrojowy, Kaplic Czaszek, Szlak ginących Zawodów czy Skansen w Pstrążnej. Będą w Kudowie warto także wybrać się w okoliczne Błędne Skały oraz na Strzeliniec.

Kudowa Zameczek
 

Oferta lecznicza

Pierwsze wzmianki o leczniczych właściwościach tutejszych wód pochodzą z XVII wieku i wtedy też założono w Kudowie uzdrowisko. Pozyskiwane ze źródeł „Śniadecki”, „Moniuszko” i „Marchlewski”, szczawy wodorowęglanowo – sodowo – wapniowe, żelaziste i borowe, stosuje się do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i unikatowych suchych kąpieli.

Zakład Przyrodoleczniczy w Kudowie Zdroju jest usytuowany w centrum Parku Zdrojowego. Wykonywanych jest w nim ponad 50 rodzajów zabiegów leczniczych takich jak m. in.: okłady borowinowe, fango, kąpiele mineralne, solankowe, borowinowe i gazowe z CO2, zabiegi odchudzające a także różnego rodzaju masaże. Sanatoryjne leczenie dorosłych obejmuje choroby przewodu pokarmowego, ortopedyczno – urazowe, endokrynologiczne, otyłość, choroby układu krwiotwórczego, układu krążenia, choroby reumatologiczne. Realizujemy leczenie na podstawie skierowania NFZ oraz ZUS. Dla naszych kuracjuszy przygotowaliśmy także ofertę  prywatnych pobytów leczniczych.

Kudowa termy
 

Oferta pobytowa

W Uzdrowisku Kudowa na naszych gości czeka 5 obiektów uzdrowiskowych, wśród nich klasyczne wnętrza sanatorium Polonia – najbardziej charakterystycznego budynku w kurorcie. Dostępne tu wygodne pokoje i apartamenty, wytworne sale jadalne i własny Teatr Zdrojowy im. Stanisława Moniuszki, czynią to miejsce wyjątkowym i pełnym dystyngowanej atmosfery. Położony w samym sercu Parku Zdrojowego Zameczek, to z kolei wygodna baza noclegowa z mnóstwem propozycji spędzania wolnego czasu i wyszukaną ofertą skutecznej odnowy biologicznej.

W obiekcie udostępniamy m.in. nowoczesny basen z systemem masaży podwodnych, strefę saun z łaźnią parową, sauną fińską i sauną śnieżną oraz Słoneczną Plażę, a dla miłośników treningów siłowych i aerobowych - Słoneczne Fit Centrum.

Do Uzdrowiska Kudowa - Zdrój na kurację i zdrowy wypoczynek zapraszamy także najmłodszych. Dla nich przygotowaliśmy Szpital Uzdrowiskowy „Jagusia”, specjalizujący się w leczeniu nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży a także problemów gastrologicznych i schorzeń narządu ruchu.

 

Kudowa zdroj basen
 

Dane kontaktowe

 

Uzdrowisko Kudowa - Zdrój

Recepcja Dom Zdrojowy Polonia: ul. Moniuszki 2

Recepcja Sanatorium Zameczek: ul. Moniuszki 1

Siedziba Zarządu

ul. Zdrojowa 39, 57-320 Polanica-Zdrój

Dział Sprzedaży

ul. Parkowa 4, 57-320 Polanica-Zdrój

* Rezerwacje telefoniczne dokonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00

Recepcja Kompleksów Rekreacyjnych "Słoneczne Termy"

  • Polanica-Zdrój: +48 (74) 86 80 303
  • Duszniki-Zdrój: +48 (74) 86 67 980
  • Kudowa-Zdrój: +48 (74) 86 97 890

Nr konta bankowego:
(PLN) ING Bank Śląski Katowice Oddział Wrocław 50 1050 1575 1000 0090 3064 0354
(EURO) ING Bank Śląski Katowice Oddział Wrocław 28 1050 1575 1000 0090 3064 0362