Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

CHOROBY GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH

Schorzenia górnych dróg oddechowych dotyczą narządów, tj. jama nosowo-gardłowa, gardło, krtań i tchawica. Najczęściej towarzyszą im uporczywe infekcje wirusowe, podczas których chorym doskwierają m.in. zapalenie gardła lub zatok, kaszel i chrypka, bóle w obrębie uszu, obrzęki jamy śluzowej nosa, drapanie w gardle czy trudności z połykaniem. W trakcie leczenia krtani, zapalenia gardła, chorych migdałków, nieżytów nosa czy przewlekłego zapalenia zatok przynosowych warto uwzględnić specjalistyczne konsultacje laryngologiczne i foniatryczne. W przypadku nawracających dolegliwości nie bez znaczenia będzie również planowanie wypoczynku w uzdrowiskach z wyjątkowo czystym klimatem, a także dłuższy pobyt w sanatorium laryngologicznym.

Jak wspieramy leczenie chorób górnych dróg oddechowych w sanatoriach laryngologicznych PGU?

Sanatorium laryngologiczne to miejsce, w którym można skutecznie wyleczyć nie tylko przewlekłe zapalenia błony śluzowej jamy nosowej, zapalenie gardła, zainfekowane zatoki czy chore migdałki, ale także stany chorobowe górnych oddechowych, które wymagają np. specjalistycznego leczenia krtani. W Uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk w Świeradowie i Polanicy-Zdroju, w ramach laryngologicznego profilu leczniczego, można poddać się terapii niedowładów nerwów krtaniowych czy terapii stanów pooperacyjnych, w szczególności strun głosowych, kieszonek krtaniowych czy nagłośni. Prowadzimy również rehabilitację chorych po długotrwałym leczeniu krtani i jej całkowitym lub częściowym usunięciu z powodu nowotworów oraz po operacjach w zakresie górnych dróg oddechowych i zatok przynosowych.

Jak wyglądają pobyty w sanatoriach laryngologicznych PGU?

Osoby, które cierpią na nawracające zapalenia gardła, zmagają się z chorymi migdałkami lub planują wysokospecjalistyczne leczenie krtani, mogą skorzystać w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk nawet z wielotygodniowych pobytów laryngologicznych. W naszych obiektach oferujemy szeroki wachlarz nowoczesnych zabiegów uzdrowiskowych, fachową opiekę medyczną (w tym laryngologa i foniatry) oraz zróżnicowane formy wypoczynku, które obejmują aktywności w strefach wodnych, centrach sportowych czy relaks w gabinetach SPA.

Sprawdź sanatoria laryngologiczne Polskiej Grupy Uzdrowisk:

W ramach profilu (dot. uzdrowiskowego leczenia dzieci) leczone są następujące schorzenia:

  • stany porażenne (niedowłady) nerwów krtaniowych;
  • stany po operacjach: w szczególności strun głosowych, kieszonek krtaniowych oraz nagłośni;
  • stany po całkowitym albo częściowym usunięciu krtani z powodu zmian nowotworowych łagodnych;
  • przewlekłe zapalenie błony śluzowej, jamy nosowej lub gardła o charakterze zanikowym;
  • przewlekłe zapalenie zatok przynosowych;
  • stany po operacjach w zakresie górnych dróg oddechowych lub zatok przynosowych;
  • przewlekłe choroby migdałków podniebiennych lub migdałka gardłowego;
  • przewlekłe zapalenie krtani lub tchawicy.

Pakiety dedykowane leczeniu górnych dróg oddechowych: