Choroby ortopedyczno-urazowe

Schorzenia narządu ruchu to najczęściej dolegliwości, tj. dyskopatia, choroby stawów kolanowych czy choroby stawu biodrowego. Do poważnych przypadłości urazowo-ortopedycznych należą również ograniczające sprawność schorzenia kręgosłupa, które nie tylko powodują ból u chorego, ale także znacząco obniżają jakość jego życia. W przypadku rozpoznania i podjęcia leczenia schorzeń narządu ruchu, warto skorzystać z turnusów rehabilitacyjnych w renomowanych sanatoriach ortopedycznych, które skutecznie uzupełniają leczenie zabiegowe i farmakologiczne oraz umożliwiają kompleksową rehabilitację chorych narządów.

Sanatoria ortopedyczne: Dlaczego warto?

W sanatoriach ortopedycznych i sanatoriach rehabilitacyjnych kręgosłupa Polskiej Grupy Uzdrowisk, wspomagamy leczenie schorzeń narządu ruchu, tj, stany po urazach kończyn, kręgosłupa czy miednicy. Otaczamy fachową opieką osoby po operacjach stawu biodrowego, stawów kolanowych czy operacjach dysku, związanych ze schorzeniem kręgosłupa, jaki jest dyskopatią. W naszych uzdrowiskach w Cieplicach, Dusznikach, Kudowie, Polanicy, Świeradowie i Połczynie-Zdroju oferujemy specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne również dla pacjentów po oparzeniach termicznych lub chemicznych czy odmrożeniach z towarzyszącymi przykurczami i ograniczeniem ruchów.

Sanatorium na kolano i sanatorium rehabilitacyjne kręgosłupa

W uzdrowiska PGU prowadzimy kompleksową rehabilitację pozabiegową i pourazową, dbając o Twoje stawy kolanowe oraz kręgosłup. Nasze turnusy rehabilitacyjne to przede wszystkim bogata oferta balneoterapii, opieka fizjoterapeuty, zabiegi z wykorzystaniem gorących wód termalnych, solanek czy borowiny oraz angażujący program gimnastyki leczniczej. W każdym sanatorium na kolano PGU i sanatorium rehabilitacyjnym kręgosłupa możesz liczyć także na fachową opiekę lekarsko-pielęgniarską, konsultację z dietetykiem i kurację pitną wodami zdrojowymi najwyższej jakości.

Leczenie stawu biodrowego w sanatorium

Z myślą o osobach po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego, prowadzimy specjalne programy rehabilitacji, które przywracają siłę mięśniową i prawidłowe funkcje stawu oraz chronią pacjenta przed wystąpieniem choroby zakrzepowo-zatorowej. Indywidualnie dobrane zabiegi uzdrowiskowe i zajęcia ogólnousprawniające w naszych sanatoriach pozwalają na szybki i bezpieczny powrót do pełnej sprawności.

W ramach profilu leczone są następujące schorzenia:

 • stany po urazach kończyn, kręgosłupa lub miednicy;
 • stany po oparzeniach termicznych lub chemicznych albo odmrożeniach z towarzyszącymi przykurczami i ograniczeniem ruchów;
 • stany po amputacjach kończyn po zaprotezowaniu;
 • stany po operacjach alloplastycznych stawów biodrowych lub stawów kolanowych oraz po operacjach dysku;
 • stany po operacjach kości lub stawów;
 • stany po operacjach wad wrodzonych;
 • wrodzone wady rozwojowe ze zniekształceniami układu mięśniowo-szkieletowego i ograniczeniem sprawności;
 • wady postawy ograniczające sprawność,
 • następstwa urazów lub chorób stawów lub aparatu więzadłowego;
 • stany po urazach tkanek miękkich mięśni, więzadeł lub torebek stawowych;
 • pourazowa martwica kości.

Uzdrowiska zajmujące się leczeniem tych schorzeń:

Sprawdź pakiety dedykowane leczeniu schorzeń ortopedyczno-urazowych: