Długi weekend

Długi weekend

Kiedy jesteśmy przepracowani i zmęczeni natłokiem codziennych obowiązków, zaczynamy silniej odczuwać codzienny stres. Długotrwałe napięcie może z kolei powodować u nas problemy z pamięcią, zaburzenia koncentracji, brak kontroli nad własnymi emocjami, a nawet stany depresyjne. Aby zahamować negatywny wpływ stresu na nasz organizm, warto regularnie odpoczywać podczas krótkich, śródrocznych urlopów. Dobrą okazją do relaksu jest np. spędzenie długiego weekendu w górach lub długiego weekendu w spa.

Gdzie na długi weekend? Wybierz uzdrowisko w górach!  

Długi weekend w górach to doskonała propozycja dla osób, które kilka wolnych dni chcą przeznaczyć nie tylko na błogie leniuchowanie, ale przede wszystkim na aktywny wypoczynek na górskich szlakach. Ofert pobytowych, które obejmują długie weekendy w górach, warto szukać m.in. w popularnych kurortach, które kuszą atrakcjami i doskonałymi propozycjami zagospodarowania czasu wolnego oraz położone są u stóp malowniczych pasm górskich. Na Dolnym Śląsku swój długi weekend w górach możesz spędzić m.in. w Uzdrowisku Świeradów, które leży w bliskiej odległości urokliwych Gór Izerskich, czy w Uzdrowiskach Kłodzkich (Duszniki, Kudowa i Polanica-Zdrój) położonych niedaleko niezwykle tajemniczych Gór Stołowych. Jeśli jednak marzy ci się odkrywanie podgórskich miejscowości, pełnych czystego powietrza i bogactw naturalnych, wybierz Uzdrowisko Cieplice, które pokochasz od razu za dostępne tu lecznicze wody termalne!

Długi weekend w spa: Dlaczego warto?

Jeśli pytanie „gdzie na długi weekend?” spędza ci sen z powiek, postaw po prostu na przemyślany wypoczynek połączony z odnową biologiczną. Spędzenie długiego weekendu w spa wiąże się bowiem ściśle z naszą sferą psychiczną. Krótki urlop poza sezonem wakacyjnym pozwala przede wszystkim na zmianę rytmu codziennej aktywności domowej lub zawodowej. Dlatego tak ważne jest, aby w ramach długiego weekendu w spa zaplanować aktywności, które odbiegają od tych podejmowanych rutynowo. W uzdrowiskach PGU możesz m.in. zrelaksować się w wodnych strefach Wellness, zarezerwować energetyzujący rytuał lub masaż w uzdrowiskowym spa czy wziąć udział w treningu sportowym w słonecznych strefach fitness.