Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Uzdrowiska

Istnieją 3 możliwości odbycia pobytu w naszych uzdrowiskach:

  1. Na podstawie skierowania z NFZ
  2. Na podstawie skierowania z ZUS
  3. Wykupienie pobytu prywatnego

Skierowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia

Pierwszym krokiem do uzyskania takiego skierowania jest wizyta u lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, posiadającego umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Lekarz decyduje czy są przesłanki do leczenia uzdrowiskowego i przede wszystkim czy nie ma żadnych przeciwskazań. Następnie takie skierowanie przesyłane jest do wojewódzkiego oddziału NFZ i weryfikowane przez lekarza specjalistę, który po pozytywnej ocenie wyznacza również miejsce pobytu sanatoryjnego.

Pobyty:

- Uzdrowiskowe leczenie szpitalne – trwa 21 dla dorosłych i 27 dla dzieci, jest bezpłatne, odbywa się w ramach zwolnienia lekarskiego;

- Rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym - trwa 28 dni, jest bezpłatna, odbywa się w ramach zwolnienia lekarskiego;

- Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne – trwa 21 i jest bezpłatne dla dzieci i częściowo odpłatne dla dorosłych (opłata sanatoryjna zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia (Dz. U. nr 139 poz. 1136, z późn.zm.)), odbywa się w ramach urlopu wypoczynkowego.

- Rehabilitacja w sanatorium uzdrowiskowym - opłata sanatoryjna zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia (Dz. U. nr 139 poz. 1136, z późn.zm.), w ramach urlopu wypoczynkowego.

Z opłat sanatoryjnych zwolnieni są:

- pracownicy zatrudnionych w zakładach związanych z produkcją wyrobów zawierających azbest;

- uczniowie i studenci pozostającym na wyłącznym utrzymaniu ubezpieczonego opłacającego składkę;

- dzieci o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Częściowa odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium zróżnicowana jest z uwagi na sezon i standard pokoju.

Dodatkowo kuracjusze zobowiązani są do uregulowania opłaty uzdrowiskowej zgodnie z Uchwałami lokalnych Urzędów Miast.

Skierowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła na leczenie osoby, które z powodów zdrowotnych nie są w stanie wykonywać działalności zarobkowej, ale rokują na powrót do zdrowia po przeprowadzeniu rehabilitacji. Wniosek wystawia lekarz prowadzący i należy go przedłożyć w dowolnym oddziale ZUS. W oparciu o złożoną dokumentację choroby lub na podstawie przeprowadzonego badania lekarz orzecznik ZUS wydaje skierowanie na leczenie sanatoryjne. Standardowy czas rehabilitacji trwa 24 dni i całość kosztów ponosi ZUS.

Sanatoryjny pobyt pełnopłatny

Jeżeli wcześniejsze dwa sposoby zawiodą, czyli nie uda się uzyskać skierowania od lekarza lub z ZUSu, zawsze pozostaje możliwość wykupienia sanatorium prywatnego. Pozwoli to także na ominięcie długich kolejek na pobyty lecznicze lub rehabilitacyjne (na pobyt w sanatorium czeka się od 12 do 18 miesięcy, a przy niektórych schorzeniach nawet dłużej).
Poniżej znajdą Państwo opis naszych uzdrowisk oraz dokładne dane kontaktowe. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu!