Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Uzdrowisko Duszniki

 

Uzdrowiska Kłodzkie symbolem polskich zdrojów                    

Uzdrowiska Kłodzkie ZUK logo
Położone na dawnym szlaku handlowym, Uzdrowisko Duszniki Zdrój, będace częścią Uzdrowisk Kłodzkich S.A. przyciąga kuracjuszy łagodnym, podgórskim klimatem, dostępem do źródeł wody mineralnej oraz bogatą bazą zabiegową i medyczną. Samo miasto to doskonałe miejsce pobytu dla miłośnikow aktywnego wypoczynku: sasiedztwo gór sprzyja pieszym wycieczkom oraz uprawianiu białego szaleństwa w sezonie zimowym. W Dusznikach znjaduje sie również wiele ciekawych zabytków architektury, między innymi młyn papierniczy z 1605 roku (dzisiejsze Muzeum Papiernictwa), kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła czy urokliwy rynek z otaczającymi go kamieniczkami. Skarbem Sanatorium są wody mineralne, tryska tu aż pięć podziemnych źródeł. Dusznickie wody to szczawy alkaliczne o dużym zmineralizowaniu doskonałe w leczeniu schorzeń układu krążenia, pokarmowego, oddechowego.

uzdrowisko duszniki

Oferta lecznicza

Sanatoryjne leczenie dorosłych w Uzdrowisku Duszniki Zdrój obejmuje schorzenia układu oddechowego, przewodu pokarmowego, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, osteoporozę, choroby kardiologiczne i nadciśnienie oraz choroby kobiece. W Uzdrowisku wykonywane są zabiegi przyrodolecznicze takie jak naturalne kąpiele mineralne i igliwiowe, zabiegi z wykorzystaniem borowiny (okłady, kąpiele, tampony czy fasony borowinowe). Zabiegi z zakresu hydroterapii, elektroterapii, inhalacje solankowe, masaże lecznicze, gimnastyka lecznicza. Kuracjusze korzystają z kuracji pitnych i leczenia dietetycznego. Na miejscu zapewniona jest całodobowa opieka lekarsko – pielęgniarska. Zabiegi przyrodolecznicze ordynowane są przez lekarza prowadzącego a ich realizacja odbywa się pod okiem fachowego personelu.

zabiegi w uzdrowisku duszniki

Oferta pobytowa

Uzdrowisko Duszniki to kurort, w którym naszym gościom dedykujemy komfortowe obiekty. Znajdujący się w sercu uzdrowiska Jan Kazimierz to dobrze przygotowana uzdrowiskowa baza wypadowa, która zaprasza na kuracje i błogi wypoczynek w oryginalnych, przestronnych wnętrzach z dostępem do Centrum Borowinowego, gabinetów kosmetycznych oraz strefy rekreacji z basenem i słonecznym centrum fitness.

W Dusznikach-Zdroju niezwykły czas połączony z odnową sił witalnych można spędzić również w pozostałych naszych sanatoriach, w których na gości czeka profesjonalna i serdeczna kadrą medyczna. Wokół naszych obiektów znajduje się jest wiele atrakcji kulturalnych, takich jak Dworek Chopina, gdzie nasi goście mogą zachwycać się niesamowitymi występami, podczas odbywających się tu koncertów muzyki klasycznej i Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich. Relaksowi i odpoczynkowi sprzyjają piękne tereny spacerowe wzdłuż Bystrzycy Dusznickiej, gdzie w tle słychać muzykę rozbrzmiewającą z multimedialnej fontanny usytuowanej w dusznickim parku zdrojowym.

pokoj w sanatorium duszniki

Uzdrowisko realizuje pobyty lecznicze oraz rehabilitacyjne z NFZ, ZUS. Istnieje także możliwość pełnopłatnego pobytu sanatoryjnego, pobyt wczasowy oraz świąteczny.

Dane kontaktowe

Uzdrowisko Duszniki - Zdrój

Recepcja Sanatorium Jan Kazimierz: ul. Zielona 23

Siedziba Zarządu

ul. Zdrojowa 39, 57-320 Polanica-Zdrój

 

Dział Sprzedaży

ul. Parkowa 4, 57-320 Polanica-Zdrój

* Rezerwacje telefoniczne dokonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00

 

Recepcja Kompleksów Rekreacyjnych "Słoneczne Termy"

  • Duszniki-Zdrój: +48 (74) 86 67 980
  • Polanica-Zdrój: +48 (74) 86 80 303
  • Duszniki-Zdrój: +48 (74) 86 67 980

 

Nr konta bankowego:
(PLN) ING Bank Śląski Katowice Oddział Wrocław 50 1050 1575 1000 0090 3064 0354
(EURO) ING Bank Śląski Katowice Oddział Wrocław 28 1050 1575 1000 0090 3064 0362