Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

CHOROBY OKA I PRZYDATKÓW OKA

Choroby oczu to schorzenia, których następstwem są zaburzenia lub utrata wzroku. Wśród nich wyróżniamy najczęściej zapalenia spojówek, zespół suchego oka, jaskrę, zaćmę czy stany zapalne błon oka. W przypadku rozpoznania choroby oka i jego przydatków, poza leczeniem zabiegowym i farmakologicznym, warto rozważyć pobyt w sanatorium okulistycznym, które oferuje specjalistyczne pobyty połączone z terapią uzdrowiskową schorzeń oczu.

Sanatorium okulistyczne: Dlaczego warto?

W dolnośląskim sanatorium okulistycznym PGU w Cieplicach-Zdroju wspomagamy leczenie chorób oczu, tj. przewlekłe zapalenie spojówek, zespół suchego oka, jaskra czy zanik nerwów wzrokowych we wczesnym stadium. Specjalistyczne leczenie uzdrowiskowe kierujemy również do osób w stanach po operacjach przeciwjaskrowych i operacjach usunięcia zaćmy. W trosce o naszych pacjentów,

ofertujemy skuteczne, indywidualne kuracje zdrowotne, które poprawiają jakość życia osób ze schorzeniami oczu, pracujących przy komputerze, w pomieszczeniach klimatyzowanych lub w miejscach o dużym zapyleniu i wysokiej temperaturze.

Sanatorium i jaskra

Sanatorium leczące jaskrę w Cieplicach-Zdroju to miejsce, w którym odpowiedną terapię mogą podjąć chorzy na jaskrę normalnego ciśnienia (JNC). W naszym sanatorium okulistycznym oferujemy nawet wielotygodniowe turnusy z zabiegami leczniczymi, tj. kołnierze borowinowe, kąpiele kwasowęglowe, płukanie oka leczniczą wodą termalną czy tampony borowinowe i jonoforeza na gałki oczne, na przebiegiem których czuwa wykwalifikowany zespół lekarzy okulistów i specjalistów medycznych. Dzięki temu możemy zaoferować Ci najlepszą opiekę. A to wszystko w trosce o Twój wzrok!  

Sanatorium okulistyczne dla dzieci w Cieplicach-Zdroju

W naszym dolnośląskim sanatorium okulistycznym dla dzieci prowadzimy kuracje zdrowotne, pomocne w leczeniu przewlekłego zapalenia spojówek u najmłodszych, zespołu suchego oka, stanów zapalnych rogówki, przewlekłego zapalenie błony naczyniowej czy zwyrodnienia barwnikowego siatkówki. W balneologicznym leczeniu oczu, podczas pobytu najmłodszych w sanatorium okulistycznym dla dzieci, wykorzystujemy przede wszytskim dobroczynne właściwości wód termalnych, wydobywanych w obrębie masywu granitowego Karkonoszy. 


W ramach profilu leczone są następujące schorzenia:

  • przewlekłe zapalenie spojówek i brzegów powiek;
  • nawracające zapalenie nadtwardówki i twardówki;
  • pozapalne zmiany rogówki;
  • zespół suchego oka;
  • przewlekłe zapalenie błony naczyniowej;
  • stany po operacjach przeciwjaskrowych i operacjach usunięcia zaćmy;
  • nieustępujące podrażnienia gałki ocznej po zabiegach operacyjnych:
  • degeneracje tylnego odcinka gałki ocznej wymagające rozszerzenia siatkówki i naczyniówki;
  • wczesne stadium zaników nerwów wzrokowych;
  • jaskra z uregulowanym ciśnieniem śródgałkowym.

Uzdrowiska zajmujące się leczeniem tych schorzeń:

Pakiety dedykowane chorobom oczu: