Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

ENDOKRYNOLOGIA

Choroby endokrynologiczne są schorzeniami spowodowanymi przez nadczynność lub niedoczynność gruczołów wydzielających hormony. Wiele z nich związanych jest z nieprawidłowym działaniem tarczycy, która reguluje przemianę materii i gospodarkę wapniowo-fosforanową organizmu. Jednym z często występujących schorzeń endokrynologicznych jest choroba Hashimoto, która ma podłoże autoimmunologiczne.

Sanatorium endokrynologiczne: Dlaczego warto?

W sanatoriach endokrynologicznych, należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk, wspieramy leczenie schorzeń endokrynologicznych tj. nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroba Gravesa-Basedowa, zespół Cushinga, akromegalia czy nadczynność kory nadnerczy. Leczenie uzdrowiskowe adresujemy również do pacjentów w stanach po operacjach gruczołu tarczycy oraz osób cierpiących na chorobę Hashimoto, w szczególności kobiet. W naszym uzdrowisku w Kudowie-Zdroju na Dolnym Śląsku, oferujemy specjalistyczne, nawet wielotygodniowe pobyty prozdrowotne dla cierpiących na schorzenia endokrynologiczne, podczas których o zdrowie pacjentów dba wykwalifikowana kadra lekarsko-pielęgniarska.

Specjalistyczne leczenie choroby Hashimoto

W Uzdrowisku Kudowa, osobom ze zdiagnozowaną chorobą Hashimoto, czyli przewlekłym zapaleniem tarczycy, dedykujemy pobyty uzdrowiskowe, podczas których rekomendujemy stosowanie odpowiedniej, zbilansowanej diety oraz zmianę złych nawyków i stylu życia. Specjalnie dla pacjentów z chorobą Hashimoto, zwłaszcza kobiet, układamy specjalne, dietetyczne plany żywieniowe, eliminując pokarmy nietolerowane, co w połączniu z zabiegami uzdrowiskowymi i wypoczynkiem, przyczynia się do zauważalnej poprawy jakości życia.

Pomagamy skutecznie cofnąć proces chorobowy, edukując chorego w zakresie higieny życia i łagodząc objawy chorób towarzyszących, np. cukrzycy typu I.

 

W ramach profilu leczone są następujące schorzenia:

  • nadczynność tarczycy pierwotna, w tym choroba Gravesa-Basedowa w okresie niepełnej eutyreozy;
  • stany po operacjach przeprowadzonych z powodu chorób przebiegających pierwotnie z nadczynnością tarczycy;
  • akromegalia w okresie nieaktywnym;
  • zespół Cushinga - po częściowym lub całkowitym usunięciu nadnercza lub nadnerczy lub choroba Cuschinga - po operacyjnym wycięciu gruczolaka przysadki;
  • niedoczynność kory nadnerczy w okresie wyrównania;
  • nadczynność tarczycy pierwotna, w tym choroba Gravesa-Basedowa w stadium eutyreozy;
  • stany po zapaleniu tarczycy;
  • niedoczynność przytarczyc (poza ciężkimi postaciami, z tężyczką).

Uzdrowiska zajmujące się leczeniem tych schorzeń: