Aktualności

Uzdrowiska PGU przyjęły uchodźców z Ukrainy

Uzdrowiska PGU przyjęły uchodźców z Ukrainy

Ponad 100 osób z Ukrainy zostało już przyjętych w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk, należących do grupy kapitałowej KGHM PM S.A. Miejsca pobytowe przygotowały Uzdrowiska Kłodzkie, Uzdrowisko Cieplice i Uzdrowisko Świeradów.

9 marca do obiektu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. "Zacisze" w Kudowie-Zdroju przyjechała grupa 60 uchodźców, głównie kobiet z dziećmi oraz seniorzy, którzy zostali zameldowani w pokojach z pełnym wyposażeniem oraz węzłem higieniczno-sanitarnym.

Nasi goście mają zapewnione wszelkie niezbędne warunki pobytowe, w których na codzień rehabilitujemy naszych klientów. Zadbaliśmy o wyżywienie i dystrybutory wody oraz mapy i materiały informacyjne dotyczące miejscowości. Sytuacja jest zmienna dlatego prężnie współpracujemy z odpowiednimi służbami, które pomagają nam w zbieraniu informacji dotyczących bieżących potrzeb w zakresie opieki, leków czy artykułów niezbędnych do funkcjonowania naszych gości – mówi Łukasz Surażyński - prezes zarządu Uzdrowisk KłodzkichPodejmujemy również kolejne działania w celu zarejestrowania uchodźców, zebrania danych o osobach przyjezdnych i nadania im numeru PESEL. Ma to usprawnić dalszą organizację ich pobytu, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci - dodaje Łukasz Surażyński

Z kolei w Cieplicach-Zdroju 10 marca przyjechało już 43 osób z Ukrainy, którymi zaopiekowały się służby uzdrowiska zapewniając bezpieczne warunki pobytowe w jednym z obiektów, będących w dyspozycji Uzdrowiska Cieplice.

Nasze spółki uzdrowiskowe współpracują w zakresie pomocy uchodźcom z centralą KGHM oraz służbami Wojewody Dolnośląskiego i deklarują niezbędne wsparcie w zakresie kwaterowania osób, które potrzebują bezpiecznego schronienia. Dodatkowo Staropolanka przekazała ponad 40 tyś butelek wody na potrzeby pomocy humanitarnej związanej z wojną w Ukrainie.

← Wróć do Bloga