Aktualności

Uzdrowiska PGU i KGHM Polska Miedź razem dla ochrony pszczół

Uzdrowiska PGU i KGHM Polska Miedź razem dla ochrony pszczół

Realizacja filmu  to jedno z działań w ramach „Miedziowych pszczół” wspólnego Projektu Polskiej Grupy Uzdrowisk sp. z o.o.  i  KGHM Polska Miedź S.A.

W prawie godzinnym filmie zobaczyć można działania spółek Grupy KGHM oraz zaangażowanie jej  pracowników w poprawę stanu środowiska naturalnego.

Aktywność pszczół to punkt wyjścia do opowieści o otaczającym je środowisku. Film opisuje walory przyrodnicze skrajnie różnych lokalnych ekosystemów. Rozpoczyna  ujęciem lotniczym Dolnego Śląska o wschodzie słońca. Kamera przemieszcza się nad trawami. W tle słyszymy głos lektora, Krystyny Czubówny. Na blisko godzinę, widz udaje się  w podróż po Dolnym Śląsku. Zaczyna od rozlewni  wody Staropolanka w Polanicy Zdrój, gdzie stanęła pierwsza pasieka, odwiedza Uzdrowiska: Cieplice i Świeradów. W Legnicy ogląda farmę fotowoltaiczną, odwiedza wrzosowiska przemkowskie, a  w Głogowie spotyka sokoły wędrowne, które na dobre zadomowiły na instalacjach Huty -  bo KGHM to nie tylko przemysł ciężki, ale też troska o środowisko. W trakcie tej podróży po Dolnym Śląsku poznaje pracowników KGHM – u, którzy po pracy oddają się swoim ekologicznym pasjom.

Główna narracja filmu wskazuje na potrzebę ochrony środowiska i zrównoważonego korzystania z jego zasobów.  Tylko troska o przyrodę, lokalny ekosystem, jedynie edukacja ekologiczna są w stanie sprawić, że człowiek w sposób zrównoważony będzie żył i rozwijał się w harmonii z otaczającą go naturą.

Zobaczcie film na naszym kanale na Youtube.

Film powstał dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

← Wróć do Bloga