Aktualności

Spacery z przewodnikiem po uzdrowiskach PGU

Spacery z przewodnikiem po uzdrowiskach PGU

Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Lokalnego oraz Polska Grupa Uzdrowisk zapraszają na bezpłatne spacery po uzdrowiskach w sezonie wiosenno-letnim 2022. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które są zainteresowane historią uzdrowisk Cieplice, Świeradowa Połczyna-Zdroju i Uzdrowisk Kłodzkich.

Spacery to 2-3 godzinne spotkania z przewodnikiem, podczas których porozmawiamy o dziejach uzdrowisk. Będzie to też niesamowita okazja do uzyskania informacji o złożach naturalnych surowców leczniczych. Porozmawiamy m.in. o wodach mineralnych, radonie, leczniczej borowinie czy solankach, które stosowane są w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego PGU. Ale także o leczniczych właściwościach klimatu, ofercie prozdrowotnej kurortów i kosmetykach uzdrowiskowych z linii Terra Zdrój (Połczyn-Zdrój), Terra Spa (Świeradów-Zdrój) i Aqua Thermal Terra (Cieplice-Zdrój)

W bezpłatnych wydarzeniach może wziąć udział absolutnie każdy, w tym kuracjusze przebywający w uzdrowiskach. W trakcie spacerów organizowane są konkursy z nagrodami, w których będzie można wygrać m.in. kosmetyki uzdrowiskowe.

PROGRAM spacerów 2022

Polanica Zdrój – 11.06.2022

Połczyn Zdrój – 17.07.2022

Cieplice Zdrój – 30.07.2022

Świeradów Zdrój – 13.08.2022

Duszniki Zdrój – 27.08.2022

Zapraszamy!

Informacje dla uczestników

Część spacerów po uzdrowiskach będzie filmowana. Filmiki będzie można obejrzeć na stronach i w mediach społecznościowych poszczególnych uzdrowisk PGU oraz na stronie współorganizatora – Stowarzyszenia Animacji i Rozwoju Lokalnego.

Szczegóły także na naszej Facebookowej stronie: Polska Grupa Uzdrowisk | Facebook

← Wróć do Bloga