Aktualności

Kuracjusze wracają do uzdrowisk PGU

Kuracjusze wracają do uzdrowisk PGU

Od 11 marca uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk rozpoczynają przyjmowanie kuracjuszy. W uzdrowiskach w Świeradowie, Cieplicach, Połczynie, Dusznikach, Polanicy i Kudowie-Zdroju będą mogli ponownie leczyć się goście ze skierowaniami z ZUS i NFZ. Niezbędne będzie jednak zaświadczenie o zaszczepieniu się lub negatywny wynik testu w kierunku SARS- CoV- 2

Uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk zostały uruchomione dla kuracjuszy po ponad 5-miesięcznej przerwie z powodu pandemii koronawirusa Covid-19. Od 11 marca pacjenci ze skierowaniami mogą już planować swoje leczenie uzdrowiskowe. Wszystkie obiekty PGU działają w reżimie sanitarnym oraz według specjalnych, restrykcyjnych standardów przyjętych przez Polską Grupę Uzdrowisk blisko rok temu, które umożliwiają bezpieczny pobyt kuracyjny zapewniając bezpieczeństwo personelowi uzdrowiskowemu.  

- Marcowe otwarcie uzdrowisk umożliwi przyjmowanie goście NFZ, którzy będą mogli ponownie leczyć swoje dolegliwości. Czas zamknięcia uzdrowisk był czasem trudnym dla wszystkich. Przez ten okres dołożyliśmy jednak wszelkich starań, aby pobyty kuracjuszy, którzy wrócą do nas na leczenie, były bezpieczne – mówi Łukasz Czech – Wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kuracjusze przyjeżdżający do uzdrowiska PGU będą musieli okazać negatywny wynik testu na Covid-19. Bezpłatny test, finansowany przez NFZ, będzie można wykonać we wskazanych punktach poboru nie wcześniej niż 4 dnie przed rozpoczęciem turnusu uzdrowiskowego. Kuracjusze, którzy zostali już zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki przeciw koronawirusowi Covid-19, są zwolnieni z obowiązku wykonania testu na obecność SARS-Cov-2.

- Personel w uzdrowiskach PGU jest już w dużej mierze zaszczepiony przeciw koronawirusowi Covid-19. Pozwoliło nam to na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa do minimum. Dzięki temu nie mamy problemu z brakami kadrowymi. Nasze uzdrowiska pracują bez utrudnień i przyjmują także gości komercyjnych, którzy realizują pobyty lecznicze , wypoczynkowe oraz hotelowe. Warto pamiętać, że urlop w naszych Uzdrowiskach gwarantuje większe bezpieczeństwo niż pobyt w hotelu. Uzdrowiska dysponują kadrą lekarską i pielęgniarską na miejscu – mówi Ireneusz Łojek – Prezes Uzdrowiska Świeradów Czerniawa.

Dla podniesienia bezpieczeństwa pobytu w naszych Uzdrowiskach , dla  Gości komercyjnych, którzy nie przechorowali Covid 19 a nie są zaszczepieni wprowadzone zostały testy na obecność
SARS-CoV-2.

We wszystkich uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk cały czas realizowane są turnusy komercyjne w ramach rehabilitacji pocovidowej. Adresowane są one do osób, które przeszły zakażenie wirusem SARS -CoV -2 i mają trudności z powrotem do codziennych obowiązków – głównie z powodu dolegliwości oddechowych i kardiologicznych. Rehabilitacja pocovidowa w PGU realizowana jest bez przerwy, niezależnie od zamknięcia uzdrowisk dla kuracjuszy ze skierowaniem NFZ.

Uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk w pierwszej turze przyjazdów kuracjuszy, przyjmą łącznie ponad 1000 kuracjuszy we wszystkich naszych sanatoriach.

← Wróć do Bloga