Aktualności

Uzdrowisko Połczyn będzie miało nowy basen ze strefą Wellness

Uzdrowisko Połczyn będzie miało nowy basen ze strefą Wellness

Trwa budowa nowego basenu krytego w Uzdrowisku Połczyn, należącym do Polskiej Grupy Uzdrowisk. Nowy obiekt ma być częścią Domu Zdrojowego GRYF i zostanie udostępniony kuracjuszom jeszcze w tym roku. Pomimo pandemii koronawirusa Covid-19, prace budowlane idą zgodnie z planem.

W Uzdrowisku Połczyn realizowana jest obecnie kluczowa inwestycja, której celem jest rozbudowa strefy wodnej. Dom Zdrojowy GRYF zyska całkowicie nową przestrzeń rekreacyjno-leczniczą o łącznej powierzchni ponad 1550 m². Z nowego, krytego basenu będą korzystali przede wszystkim kuracjusze NFZ i goście komercyjni.

- Dotychczasowe baza w Zakładzie Leczniczym GRYF Była niewystarczająca. Dlatego zdecydowaliśmy się na budowę nowego centrum wodnego, w którym znajdą się niecki basenowe lecznicza i rehabilitacyjna. Będzie to jedyny taki basen w Połczynie-Zdroju, do którego dostęp będą mieć także mieszkańcy oraz turyści z zewnątrz – mówi Romuald Michel, prezes Uzdrowiska Połczyn.

Osoby, które będą korzystały z oferty Uzdrowiska Połczyn, odczują dużą zmianę jakościową. Przede wszystkim w nowym centrum basenowym będzie można korzystać z basenu solankowego z połczyńską, leczniczą solanką, która jest wydobywana przez Uzdrowisko Połczyn z głębokości ponad 1200 metrów. Niecka solankowa o wymiarach 9,6x12,5 m zostanie przystosowana do prowadzenia zabiegów leczniczych dla 20 osób. Druga, nieco większa, niecka rehabilitacyjna z wodą słodką posłuży jako miejsce do prowadzenia rehabilitacji.

Ponadto nowy, kryty basen zyska łącznie 4 wanny z hydromasażem – w wodą solankową i słodką, a także 2 sauny z tepidarium, czyli miejscem do wypoczynku. Powstaną tu także zespół szatni, pomieszczenie ratowników, recepcja w holu głównym oraz pomieszczenia magazynowo-techniczne.

- Nowa inwestycja znacząco podniesie jakość usług świadczonych przez Uzdrowisko Połczyn. Pozwoli nam także lepiej docierać do klienta komercyjnego, który poszukuje ofert pobytowych z usługami leczniczymi oraz Spa & Wellness – dodaje Romuald Michel.

Nowy obiekt będzie mieścił się w Połczynie-Zdroju przy ul. Solankowej 8. Jego uruchomienie planowane jest w IV kwartale 2021 roku. Koszt inwestycji wynosi ponad 15 mln złotych.

← Wróć do Bloga