Aktualności

PGU otwiera uzdrowiska. Sprawdź, gdzie można wyjechać do uzdrowiska

PGU otwiera uzdrowiska. Sprawdź, gdzie można wyjechać do uzdrowiska

Kuracjusze i goście komercyjni od 12 lutego mogą ponownie rezerwować pobyty w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk. Obiekty funkcjonują w reżimie sanitarnym, a ich obłożenie nie może być większe niż 50%. Sprawdź, które uzdrowiska PGU można już odwiedzać i jakie oferty są w nich dostępne.

Zgodnie z decyzją rządu, w każdym z otwartych obiektów PGU może obecnie działać maksymalnie 50% pokoi. W uzdrowiskach zachowane są szczególne standardy higieny i procedury meldunkowe w celu zapewnienia gościom maksymalnego bezpieczeństwa. Goście nie mogę korzystać jeszcze z hotelowych restauracji. Posiłki dostarczane są im bezpośrednio do pokoi. Mimo wszystko uzdrowiska w Cieplicach, Świeradowie, Polanicy, Dusznikach i Połczynie-Zdroju przygotowały już nowe oferty komercyjne, w tym pakiety świąteczne.

Rehabilitacja pocovidowa flagową usługą

W każdym z uzdrowisk PGU cały czas dostępna jest rehabilitacja pocovidowa, która działa niezależnie od wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Pakiety pocovidowe obejmują przede wszystkim diagnostykę pulmonologiczną i kardiologiczną oraz ocenę pracy układu oddechowego. Turnusy rehabilitacyjne tego typu przeznaczone są dla osób, które przeszły COVID-19 i mają trudności z powrotem do codziennych obowiązków.

We wszystkich uzdrowiskach PGU przyjmujemy osoby, które odczuwają pogorszenie stanu zdrowia po przebytym zarażeniu wirusem SARS-CoV-2. Terapia koncentruje się na przyspieszeniu procesu zdrowienia. Wykonujemy m.in. testy wysiłkowe, prowadzimy gimnastykę leczniczą i trening wydolnościowe. Wszystko po to, by jak najbardziej zminimalizować negatywne skutki choroby u naszych pacjentów, z uwzględnieniem działań dodatkowych, których celem jest poprawa zdrowia psychicznego.

Uzdrowisko Świeradów

W Uzdrowisku Świeradów, poza pakietami rehabilitacji pocovidowej, dostępne są pakiety rehabilitacji leczniczej dla osób w każdym wieku, w tym osób aktywnych zawodowo i sportowców. Dotyczy to rehabilitacji pourazowej, ze schorzeniami narządu ruchu, reumatologicznej, neurologicznej, która  jest niezbędna, aby nie pogorszył się stan zdrowia. W ofercie dostępne są też z specjalne  pakiety rehabilitacyjne dla seniorów 60+.  Aby skorzystać z tych pobytów, wymagane jest posiadanie skierowania od lekarza POZ.

Pobyty realizowane są obecnie w Domu Zdrojowym gdzie dostępnych jest 50% miejsc czyli  tj. 136 .

Uzdrowisko Świeradów oferuje już pobyty wielkanocne, a także pakiety bożonarodzeniowe i sylwestrowe 2021/2022.

Dom Zdrojowy w Uzdrowisku Cieplice

Wraz z łagodzeniem obostrzeń, w Cieplicach na gości czeka Dom Zdrojowy, który udostępnia obecnie 50% miejsc, tj. 124. Tutaj aktualnie dostępne są 3 rodzaje pakietów – rehabilitacja pocovidowa, rehabilitacja pourazowa oraz standardowy pobyt hotelowy. Uzdrowisko przewiduje otwarcie kolejnych obiektów.

Rehabilitacja w Uzdrowiskach Kłodzkich

W Uzdrowiskach Kłodzkich, w Polanicy Zdrój działa Wielka Pieniawa ze 150 miejscami i Mała Pieniawa z 15 miejscami. Obiekt Jan Kazimierz w Dusznikach-Zdroju z 80 miejscami. W tej chwili główną ofertą pozostaje tu rehabilitacja pocovidowa. Goście mogą korzystać również z pakietów rehabilitacyjnych dla seniorów. Aby skorzystać z tych pobytów, wymagane jest posiadanie skierowania od lekarza POZ.

Uzdrowiska Kłodzkie uruchomiły nowe pakiety hotelowe „Sanatorium z Miłości do Zdrowia” które zgodnie z nowymi regulacjami nie wymagają skierowań, a w ramach których niektóre zabiegi uzdrowiskowe i SPA są opcją dodatkową do realizacji na życzenie Gości.

Pobyty te dostępne są w Wielkiej Pieniawie w Polanicy-Zdroju, Zameczku w Kudowie-Zdroju i Janie Kazimierzu w Dusznikach-Zdroju.

Kilkaset miejsc w Uzdrowisku Połczyn

Łącznie, w obiektach należących do Uzdrowiska Połczyn, dostępnych jest kilkaset miejsc. Ponownie otwarte zostały Sanatorium Gryf, Willa Gryf, SPA Zdrojowe Zacisze. We wszystkich w/w obiektach realizowane są pobyty z zakresu intensywnej rehabilitacji leczniczej, rodzinnej rehabilitacji leczniczej oraz specjalne turnusy rehabilitacji pocovidowej dla osób, które przeszły chorobę Sars-Cov-2 i chcą jak najszybciej powrócić do zdrowia. Otwarty został również obiekt OSW Barbarka w Świnoujściu, który od 20 lutego 2021 świadczyć będzie usługi hotelowe z wyżywieniem. Uzdrowisko przewiduje otwarcie kolejnych obiektów ze specjalnymi ofertami leczniczymi już od 11 marca 2021 roku.

Wszystkie oferty uzdrowisk PGU są dostępne na stronie https://uzdrowiska-pgu.pl/oferty.

← Wróć do Bloga