Aktualności

Dzień Dziecka 2025 z KGHM i Polską Grupą Uzdrowisk w Lubinie

Dzień Dziecka 2025 z KGHM i Polską Grupą Uzdrowisk w Lubinie

Na zaproszenie KGHM Polska Miedź S.A., spółka Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. – Polska Grupa Uzdrowisk była współorganizatorem wyjątkowego projektu, tj. akcji wolontariackiej z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubinie („Ośrodek”). Akcja odbyła się 6 czerwca 2025 r. i polegała na przedstawieniu spółek GK i Oddziałów KGHM poprzez organizację krótkich animacji dla dzieci z niepełnosprawnościami. Specyfikę spółki GK/ oddziału KGHM zaprezentowały na terenie Ośrodka przy al. Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie.

Uczestnicy byli zachwyceni. Dzieci aktywnie brały udział w przygotowanych atrakcjach, a ich radość i zaangażowanie były absolutnie bezcenne. 
W ramach animacji chętni mogli, przy okazji, poznać świat uzdrowisk i dowiedzieć się, jak ważne jest zdrowie, relaks i naturalna terapia. Dzień dziecka z KGHM zorganizowany został z inicjatywy Wolontariuszy z Oddziału Zakłady Wzbogacania Rud. Wydarzenie zostało dedykowane ponad 270 dzieciom z niepełnosprawnościami, podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Lubinie (SOSzW)

Polska Grupa Uzdrowisk sp. z o.o. – jesteśmy znani z troski o zdrowie i dobre samopoczucie kuracjuszy w naszych uzdrowiskach. Na co dzień kierujemy się społeczną odpowiedzialnością, bliska całej Grupie jest idea budowania społeczeństwa obywatelskiego i założenia polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – razem stworzyliśmy coś pięknego. Nieocenioną rolę odegrał Wolontariat KGHM, a także pracownicy Spółek i Oddziałów należących do KGHM: ZWR, CBJ sp. z o.o., MCZ S.A., Mercus Logistyka, PHU Lubinpex Spółka z o.o., ratownicy oraz strażacy z JRGH, KGHM ZANAM, Zagłębie Lubin, Zakład Hydrotechniczny, w tym nasza Polska Grupa Uzdrowisk wraz ze Staropolanką. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem i otwartym sercem pomagali w organizacji atrakcji, opiece nad dziećmi. 

 

Więcej;

W „Ośrodku” funkcjonują: Szkoła Podstawowa Specjalna dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Do Szkoły Podstawowej Specjalnej przyjmowane są dzieci na podstawie skierowania wydanego przez Starostwo Powiatowe właściwe dla miejsca zamieszkania ucznia oraz orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno–pedagogiczną z określeniem stopnia niepełnosprawności intelektualnej.

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna funkcjonuje z następującymi kierunkami kształcenia zawodowego: ogrodnik, kucharz, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, murarz-tynkarz, kucharz, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy to zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze indywidualne, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, organizowane dla dzieci od chwili zdiagnozowania niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole.

← Wróć do Bloga