Aktualności

Ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z pobytu w Uzdrowisku Połczyn i sieci Interferie

Ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z pobytu w Uzdrowisku Połczyn i sieci Interferie

W wybranych spółkach należących do KGHM TFI S.A. tj. Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. oraz Interferie S.A. można już wykupić specjalne dedykowane ubezpieczenia na wypadek niespodziewanej rezygnacji z zarezerwowanego pobytu lub rezygnacji z wypoczynku w trakcie jego trwania. Ubezpieczenia dotyczą w szczególności sytuacji, w której goście nie będą mogli korzystać z wypoczynku np. ze względu na zarażenie koronawirusem COVID-19 lub objęcia kwarantanną.

Uzdrowisko Połczyn oraz hotele i obiekty Interferie od stycznia 2021 roku oferują specjalne ubezpieczenie, które gwarantuje zwrot kosztów rezerwacji w sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa COVID-19. Oznacza to, że każdy gość, który wykupi takie ubezpieczenie, będzie mógł odzyskać pieniądze za przerwany lub niezrealizowany pobyt.

Współpraca z KGHM TFI S.A. jest dla nas wyróżnieniem. Szczególnie w dobie pandemii rozumiemy, jak ważne jest zdrowie i życie kuracjuszy, a także ich bezpieczeństwo finansowe w sytuacjach nieprzewidzianych – mówi Adam Malinowski - wiceprezes SIGNAL IDUNA Polska. Oferta przygotowana wspólnie z Interferie S.A. i Uzdrowiskiem Połczyn Grupa PGU S.A. jest unikalna nie tylko w portfelu SIGNAL IDUNA, ale także na polskim rynku ubezpieczeniowym. Wychodzimy odważnie naprzeciw potrzebom klientów i ich dość nowym obawom związanym z COVID-19, które niestety będą nam towarzyszyły także w roku 2021 i kolejnych, dodaje Adam Malinowski.

W trudnym czasie, gdy większość obiektów uzdrowiskowych jest częściowo wyłączona z użytkowania, nasze uzdrowisko realizuje pobyty dla osób, które mają zaleconą rehabilitację uzdrowiskową. Ubezpieczenie, które jest gwarancją finansową dla kuracjusza jest niewątpliwym atutem naszej oferty – mówi Romuald Michel – prezes Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A..

Zależy nam, aby nasi goście mogli podczas pobytu w naszych hotelach skupić się tylko na wypoczynku i rehabilitacji, zaś wszelkie ewentualne niedogodności spowodowane niedyspozycją zdrowotną były zabezpieczone wyspecjalizowanym i dedykowanym produktem ubezpieczeniowym, który przygotowano specjalnie dla nas  – dodaje Urszula Bąkowska – Morawska – wiceprezes Interferie S.A.

Turyści, którzy zdecydują się na ubezpieczenie, będą mogli liczyć na zwrot poniesionych kosztów, np. w momencie:

  • nagłego zachorowania na Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacje,
  • objęcia obowiązkową kwarantanną lub izolacją,
  • zarażenia koronawirusem COVID-19 u członków rodziny, którzy będą wymagali 24-godzinnej hospitalizacji, w tym ich opieki,
  • zaostrzenia choroby przewlekłej,
  • i szereg innych przypadków.

Oferta obejmuje dodatkowo szereg innych przypadków, które wymienione zostały w Szczególnych Warunkach Ubezpieczenia. Maksymalna suma poniesionych kosztów rezerwacji, którą można odzyskać, to 5000 złotych dla jednego ubezpieczonego.

Szczegółowych informacji na temat ubezpieczeń w Uzdrowisku Połczyn i sieci Interferie udzielają obiekty, w których dokonywana jest rezerwacja. Informacje o ubezpieczeniu można znaleźć między innymi pod adresem  https://uzdrowisko-polczyn.pl/ubezpieczenie-rezerwacji-pobytu.

← Wróć do Bloga