Aktualności

Polska Grupa Uzdrowisk uruchamia pilotaż aplikacji dla osób, które przeszły COVID-19

Polska Grupa Uzdrowisk uruchamia pilotaż aplikacji dla osób, które przeszły COVID-19

Po kilkunastu miesiącach pracy PGU wraz z partnerami przygotowała dedykowaną aplikację dla ozdrowieńców, która ma na celu wsparcie w rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19.

REHAcovid to innowacyjna platforma wspierająca powrót do pełni zdrowia. Aplikacja posiada kluczowe funkcjonalności, programy ćwiczeń, które wspierają naukę oddychania czy  specjalistyczne  ćwiczenia ułożone w zestawy, których celem jest poprawa zdrowia psychofizycznego.

Brak możliwości szybkiej rehabilitacji, dostępu do lekarzy czy specjalistów w dobie pandemii sprawił, że wiele osób, które potrzebowały wsparcia po przebytej chorobie poszukiwało pomocy w zakresie zdalnej rehabilitacji.  REHAcovid jest odpowiedzią na te potrzeby – mówi dr hab. prof. UE Grzegorz Krzos – jeden z inicjatorów projektu.Aplikacja została przygotowana przez zespół składający się z ekspertów Akademii Wellbeing, Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości InQube, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz Polskiej Grupy Uzdrowisk.  Rekomendowany jest przez Krajową Konsultant w dziedzinie medycyny rodzinnej dr hab. n. med. Agnieszkę Mastalerz – Migas.

REHAcovid to kompleksowy program ćwiczeń do samodzielnej rehabilitacji przygotowany przez dyplomowanych fizjoterapeutów, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. Czterotygodniowy program realizowany na platformie internetowej zawiera specjalnie przygotowane filmy instruktażowe z ćwiczeniami dla użytkowników, szkolenia online, konsultacje odporności psychicznej.

Obecnie trwa pilotaż aplikacji, podczas którego organizatorzy zbierają uwagi czy sugestie co do poprawy zakresu funkcjonalności, wyglądu i sposobu użytkowania aplikacji. W pilotażu biorą udział zarówno specjaliści (lekarze, fizjoterapeuci, programiści), ale także osoby, które chcą pomóc w rozwojowi projektu.

Członkowie mojej rodziny oraz wielu z moich przyjaciół zmagają się z powikłaniami pocovidowymi. Nawet Ci, którzy przeszli infekcję dość łagodnie, skarżą się na problemy ze słabą wydolnością oddechową, ciągłym zmęczeniem, zaburzeniami równowagi itp. To właśnie dla nich dedykowana jest nasza aplikacja-  mówi Iwona Solecka Prezes PGU. Dla wszystkich tych, którzy nie mogąc wyjechać na kilkutygodniową rehabilitację, będą mogli codziennie, małymi krokami wracać do pełni sił, lub dla tych, którzy będą chcieli kontynuować rehabilitację zaleconą przez lekarzy nie rezygnując ze swoich codziennych obowiązków . Uda się! Życzymy powrotu do zdrowia wszystkim ozdrowieńcom – dodaje prezes Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani projektem, bądź chcecie wziąć udział w pilotażu zapraszam do kontaktu z Piotrem Grudzińskim pod adresem mailowym: p.grudzinski@tfi.kghm.pl, prześlemy szczegółowe informację o pilotażu (wystarczy rejestracja i regularne korzystanie z aplikacji przez 4 tygodnie, celem udziału w projekcie wysyłamy bezpłatny kod niezbędny do darmowej rejestracji).

Państwa uwagi będą kluczowe dla rozwoju przedsięwzięcia.

← Wróć do Bloga