Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

O spółce

Polska Grupa Uzdrowisk

Sanatoria i uzdrowiska PGU - Polska Grupa Uzdrowisk
 


 

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. – grupa kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A.

 KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, to wiodący polski fundusz, specjalizujący się w inwestycjach typu private equity oraz venture capital. Jego głównym celem jest podejmowanie perspektywicznych przedsięwzięć inwestycyjnych, a poprzez to systematyczne budowanie wartości firmy oraz wysokiego zwrotu z kapitału.
Jeden z trzech funduszy KGHM TFI, KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, koncentruje się na szeroko pojętej ochronie zdrowia oraz aktywnego wypoczynku. W portfelu KGHM I FIZAN znajduje się sześć uzdrowisk, Uzdrowiska Kłodzkie, w tym Polanica, Duszniki i Kudowa oraz Uzdrowiska Cieplice, Połczyn i Świeradów – Czerniawa, które tworzą Polską Grupę Uzdrowisk. KGHM I FIZAN zarządza również hotelem INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu w standardzie czterech gwiazdek oraz spółką hotelarsko – turystyczną INTERFERIE S.A., która zarządza obiektami hotelowymi oraz ośrodkami wypoczynkowymi, w takich miejscowościach jak: Świnoujście, Ustronie Morskie, Kołobrzeg, Dąbki, Szklarska Poręba oraz Świeradów-Zdrój. Ponadto, w portfelu KGHM I FIZAN znajdują się wody mineralne sygnowane marką Staropolanka i Wielka Pieniawa.

 

INTERFERIE


 

INTERFERIE to działająca od ponad 25 lat największa na Dolnym Śląsku sieć ośrodków wypoczynkowych i hoteli, które zlokalizowane są nad Morzem Bałtyckim i w Sudetach. W zasobach Grupy INTERFERIE znajduje się blisko 2.000 miejsc noclegowych w najatrakcyjniejszych polskich kurortach.
Obiekty INTERFERIE promują aktywny wypoczynek, połączony z profilaktyką zdrowia i do tej pory ugościły już ponad 8 mln gości. Górskie hotele INTERFERIE specjalizują się w ofercie dedykowanej entuzjastom sportu i turystyki rodzinnej, ośrodki nadmorskie to z kolei szeroki wachlarz usług Spa & Wellness, profilaktyki zdrowotnej oraz bogata oferta pobytów leczniczo-rehabilitacyjnych.

Grupa INTERFERIE obejmuje obiekty należące do INTERFERIE S.A., położone w Kołobrzegu, Ustroniu Morskim, Dąbkach, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie, a także czterogwiazdkowy, komfortowy hotel w Świnoujściu, należący do INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o
Prezesem Zarządu INTERFERIE S.A. jest Piotr Sosiński a Prezesem Zarządu spółki INTERFERIE Medical SPA – Eugeniusz Stain.

Spółka INTERFERIE notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i należy do Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. INTERFERIE S.A. są ponadto członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Spółka INTERFERIE Medical SPA należy z kolei do Północnej Izby Gospodarczej i Świnoujskiej Organizacji Turystycznej. Sam hotel od 2013 roku zdobył szereg nagród, wśród których można wymienić m.in. tytuł Hotel Roku 2013 w kategorii SPA w plebiscycie organizowanym prze HRS Poland, tytuł Najlepszego SPA dla kobiet w Polsce w roku 2013, nagrodę Best Hotel Award 2014 w kategorii hoteli 4-5* nad morzem i rekomendację magazynu FORBES na ten rok. Ostatnią uzyskaną nagrodą jest II miejsce w kategorii Najlepsze Destinantion SPA konkursu SPA Prestige Awards 2014/15.


Do Grupy INTERFERIE należy również Biuro Turystyczne INTERFERIE w Lubinie, które pośredniczy w sprzedaży ofert wypoczynkowych w Polsce i za granicą, a także hotel miejski w Głogowie na ponad 220 miejsc noclegowych
 

Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa Sp. z o.o. Grupa PGU

Świeradów to malownicza miejscowość położona w Górach Izerskich. Kurort słynie z leczniczych źródeł radonowych. Skuteczność kuracji od lat doceniana jest przez licznych kuracjuszy. Dzięki sukcesom w leczeniu Świeradów nazywany jest "Doliną Młodości".
logi uzdrowisko swieradow

Uzdrowisko Połczyn - Grupa PGU S.A.

Połczyn – Zdrój to miasto i siedziba gminy w województwie zachodniopomorskim, powiecie świdwińskim. Położony jest, na dnie kotliny, wśród wzgórz morenowych nad rzeką Wogrą na Pojezierzu Drawskim. Okolice miasta są niezwykle ciekawe pod względem krajobrazowym. Miasto leży na obszarze Drawskiego Parku Krajobrazowego, który zajmuje 66 tys. ha Pojezierza Drawskiego.

logo uzdrowisko polczyn

Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU

Cieplice to najstarszy w Polsce, założony w 1281 roku kurort, będący dziś uzdrowiskową częścią Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). Wdzięk, zaciszność oraz klimat szacownego uzdrowiska, położonego u stóp Karkonoszy, w sercu Kotliny Jeleniogórskiej doceniają przybywający tu liczni kuracjusze. Największym skarbem Cieplic są lecznicze wody termalne, które od ponad 7 wieków przyciągają Gości z kraju i zagranicy.
logo uzdrowisko cieplice

Uzdrowiska Kłodzkie S.A.

 
Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU z siedzibą w Polanicy-Zdroju prowadzi działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych, leczniczych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie k. Kudowy-Zdroju. Tym samym, naturalne wody mineralne z Gór Stołowych marki STAROPOLANKA, WIELKA PIENIAWA oraz KUDOWIANKA pozyskiwane są z czterech różnych źródeł, dzięki czemu różnią się smakiem i składem mineralnym, mają jednak wspólny mianownik: zdrowy i naturalny charakter.
 


Uzdrowiska Kłodzkie - Sanatorium uzdrowiskowe w ZUK S.A.