Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

O spółce

Polska Grupa Uzdrowisk

Sanatoria i uzdrowiska PGU - Polska Grupa Uzdrowisk
 


 

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. – grupa kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A.

 KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, to wiodący polski fundusz, specjalizujący się w inwestycjach typu private equity oraz venture capital. Jego głównym celem jest podejmowanie perspektywicznych przedsięwzięć inwestycyjnych, a poprzez to systematyczne budowanie wartości firmy oraz wysokiego zwrotu z kapitału.
Jeden z trzech funduszy KGHM TFI, KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, koncentruje się na szeroko pojętej ochronie zdrowia oraz aktywnego wypoczynku. W portfelu KGHM I FIZAN znajduje się sześć uzdrowisk, Uzdrowiska Kłodzkie, w tym Polanica, Duszniki i Kudowa oraz Uzdrowiska Cieplice, Połczyn i Świeradów – Czerniawa, które tworzą Polską Grupę Uzdrowisk. KGHM I FIZAN zarządza również hotelem INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu w standardzie czterech gwiazdek oraz spółką hotelarsko – turystyczną INTERFERIE S.A., która zarządza obiektami hotelowymi oraz ośrodkami wypoczynkowymi, w takich miejscowościach jak: Świnoujście, Ustronie Morskie, Kołobrzeg, Dąbki, Szklarska Poręba oraz Świeradów-Zdrój. Ponadto, w portfelu KGHM I FIZAN znajdują się wody mineralne sygnowane marką Staropolanka i Wielka Pieniawa.

 

INTERFERIE


 

INTERFERIE to działająca od ponad 25 lat największa na Dolnym Śląsku sieć ośrodków wypoczynkowych i hoteli, które zlokalizowane są nad Morzem Bałtyckim i w Sudetach. W zasobach Grupy INTERFERIE znajduje się blisko 2.000 miejsc noclegowych w najatrakcyjniejszych polskich kurortach.
Obiekty INTERFERIE promują aktywny wypoczynek, połączony z profilaktyką zdrowia i do tej pory ugościły już ponad 8 mln gości. Górskie hotele INTERFERIE specjalizują się w ofercie dedykowanej entuzjastom sportu i turystyki rodzinnej, ośrodki nadmorskie to z kolei szeroki wachlarz usług Spa & Wellness, profilaktyki zdrowotnej oraz bogata oferta pobytów leczniczo-rehabilitacyjnych.

Grupa INTERFERIE obejmuje obiekty należące do INTERFERIE S.A., położone w Kołobrzegu, Ustroniu Morskim, Dąbkach, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie, a także czterogwiazdkowy, komfortowy hotel w Świnoujściu, należący do INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o
Prezesem Zarządu INTERFERIE S.A. jest Piotr Sosiński a Prezesem Zarządu spółki INTERFERIE Medical SPA – Eugeniusz Stain.

Spółka INTERFERIE notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i należy do Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. INTERFERIE S.A. są ponadto członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Spółka INTERFERIE Medical SPA należy z kolei do Północnej Izby Gospodarczej i Świnoujskiej Organizacji Turystycznej. Sam hotel od 2013 roku zdobył szereg nagród, wśród których można wymienić m.in. tytuł Hotel Roku 2013 w kategorii SPA w plebiscycie organizowanym prze HRS Poland, tytuł Najlepszego SPA dla kobiet w Polsce w roku 2013, nagrodę Best Hotel Award 2014 w kategorii hoteli 4-5* nad morzem i rekomendację magazynu FORBES na ten rok. Ostatnią uzyskaną nagrodą jest II miejsce w kategorii Najlepsze Destinantion SPA konkursu SPA Prestige Awards 2014/15.


Do Grupy INTERFERIE należy również Biuro Turystyczne INTERFERIE w Lubinie, które pośredniczy w sprzedaży ofert wypoczynkowych w Polsce i za granicą, a także hotel miejski w Głogowie na ponad 220 miejsc noclegowych

 

Uzdrowiska Kłodzkie S.A.

 Uzdrowiska Kłodzkie - Sanatorium uzdrowiskowe w ZUK S.A.


Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU z siedzibą w Polanicy-Zdroju prowadzi działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych, leczniczych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie k. Kudowy-Zdroju. Tym samym, naturalne wody mineralne z Gór Stołowych marki STAROPOLANKA, WIELKA PIENIAWA oraz KUDOWIANKA pozyskiwane są z czterech różnych źródeł, dzięki czemu różnią się smakiem i składem mineralnym, mają jednak wspólny mianownik: zdrowy i naturalny charakter.