Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Lokalizacja
 

Uzdrowisko Kudowa

 

Uzdrowiska Kłodzkie logoUzdrowiska Kłodzkie symbolem polskich zdrojówUzdrowisko Kudowa Zdrój jest najdalej na południe wysuniętym oddziałem Uzdrowisk Kłodzkich S.A., leży w północno-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej. Miasto położone jest na wysokości 390 - 400 m n.p.m. Jak pozostałe uzdrowiska (Duszniki Zdrój i Polanica Zdrój) posiada łagodny klimat podgórski. Na północny wschód od uzdrowiska rozciąga się masyw Gór Stołowych.

Kudowa Zameczek
 

Oferta lecznicza

Skarbem Uzdrowiska są szczawy wodorowęglanowo – sodowo – wapniowe, żelaziste i borowe pozyskiwane ze źródeł „Śniadecki”, „Moniuszko” i „Marchlewski”. Stosuje się je do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i unikatowych suchych kąpieli. Innym naturalnym surowcem leczniczym jest borowina, którą wykorzystuje się do kąpieli i okładów.

Zakład Przyrodoleczniczy w Kudowie Zdroju jest usytuowany w centrum Parku Zdrojowego. Wykonywanych jest w nim ponad 50 rodzajów zabiegów leczniczych takich jak m. in.: okłady borowinowe, fango, kąpiele mineralne, solankowe, borowinowe i gazowe z CO2, zabiegi odchudzające a także różnego rodzaju masaże. Sanatoryjne leczenie dorosłych obejmuje choroby przewodu pokarmowego, ortopedyczno – urazowe, endokrynologiczne, otyłość choroby układu krwiotwórczego, układu krążenia, choroby reumatologiczne.

 

Kudowa termy
 

Oferta pobytowa

W Uzdrowisku Kudowa na naszych gości czeka 5 obiektów uzdrowiskowych, wśród nich klasyczne wnętrza sanatorium Polonia – najbardziej charakterystycznego budynku w kurorcie. Dostępne tu wygodne pokoje i apartamenty, wytworne sale jadalne i własny Teatr Zdrojowy im. Stanisława Moniuszki, czynią to miejsce wyjątkowym i pełnym dystyngowanej atmosfery. Położony w samym sercu Parku Zdrojowego Zameczek, to z kolei wygodna baza noclegowa z mnóstwem propozycji spędzania wolnego czasu i wyszukaną ofertą skutecznej odnowy biologicznej.

W obiekcie udostępniamy m.in. nowoczesny basen z systemem masaży podwodnych, strefę saun z łaźnią parową, sauną fińską i sauną śnieżną oraz Słoneczną Plażę, a dla miłośników treningów siłowych i aerobowych - Słoneczne Fit Centrum.

Do Uzdrowiska Kudowa - Zdrój na kurację i zdrowy wypoczynek zapraszamy także najmłodszych. Dla nich przygotowaliśmy Szpital Uzdrowiskowy „Jagusia”, specjalizujący się w leczeniu nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży a także problemów gastrologicznych i schorzeń narządu ruchu.

 

Kudowa zdroj basen
 

Dane kontaktowe

 

Uzdrowisko Kudowa - Zdrój

Recepcja Dom Zdrojowy Polonia: ul. Moniuszki 2

Recepcja Sanatorium Zameczek: ul. Moniuszki 1

Siedziba Zarządu

ul. Zdrojowa 39, 57-320 Polanica-Zdrój

Dział Sprzedaży

ul. Parkowa 4, 57-320 Polanica-Zdrój

* Rezerwacje telefoniczne dokonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00

Recepcja Kompleksów Rekreacyjnych "Słoneczne Termy"

  • Polanica-Zdrój: +48 (74) 86 80 303
  • Duszniki-Zdrój: +48 (74) 86 67 980
  • Kudowa-Zdrój: +48 (74) 86 97 890

Nr konta bankowego:
(PLN) ING Bank Śląski Katowice Oddział Wrocław 50 1050 1575 1000 0090 3064 0354
(EURO) ING Bank Śląski Katowice Oddział Wrocław 28 1050 1575 1000 0090 3064 0362