Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Wielki finał Bike Maraton w Sobótce ze Staropolanką i PGU

Już 19 października w Sobótce wystartuje dwunasta, finałowa edycja Bike Maraton 2019. Na dystansach GIGA, MEGA i CLASSIC po raz kolejny pojawią się miłośnicy dwóch kółek, których nawodni Staropolanka.

Finał Bike Maraton w Sobótce znalazł się w kalendarzu cyklu imprez rowerowych już po raz drugi, po zeszłorocznym debiucie, w którym udział wzięło blisko 1500 uczestników. W najbliższą sobotę w masywach Ślęży i Raduni zobaczymy zawodników rywalizujących na czterech dystansach: GIGA (78 km), MEGA (56 km), CLASSIC (29 km) i FUN (19 km). Zaplanowane trasy pobiegną przez wyjątkowe zbocza, zlokalizowane w jednym z najciekawszych regionów Dolnego Śląska, który znany jest ze swoich walorów turystycznych, słowińskiej historii i szlaków legend ślężańskich.

O nawodnienie zawodników zadba Staropolanka, która jest partnerem całego cyklu imprez rowerowych Bike Maraton od kilku lat. Tym razem marka przewidziała specjalne nagrody w klasyfikacji drużynowej, jakimi są roczne zapasy wody dla zawodników. W październikowy weekend w Sobótce nie zabraknie również Polskiej Grupy Uzdrowisk, wspierającej rywalizację rowerzystów, z prozdrowotnymi ofertami uzdrowisk grupy, zlokalizowanymi w Świeradowie, Połczynie, Kudowie, Dusznikach i Polanicy-Zdroju.

W ramach październikowego Bike Maratonu zorganizowane zostaną także specjalne wyścigi dla dzieci Sonko Kids Bikemaraton, które już stały się niezwykle popularną, niemal odrębną impreza rodzinną oraz loteria „Jedziemy z pomocą”, w której wśród nagród nie zabraknie wysokiej klasy jednośladów i sprzętu rowerowego.

Pierwszy, sobotni wyścig GIGA wystartuje już o godzinie 10:00. Ceremonię dekoracji zwycięzców klasyfikacji generalnej organizatorzy zaplanowali na godz. 20:00 w hali miasteczka sportowego.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie https://bikemaraton.com.pl/sobotka/.