Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk otwierają się na rynek czeski

Polska Grupa Uzdrowiska zaprezentowała swój potencjał we współpracy z firmami podczas Dolnośląsko-Środkowoczeskiego Forum Gospodarczego, zorganizowanego w Ambasadzie Polskiej w Pradze. Celem wydarzenia było zacieśnienie współpracy pomiędzy dwoma regionami – Dolnym Śląskiem i Krajem Środkowoczeskim.

Dolnośląsko-Środkowoczeskie Forum Gospodarcze dedykowane jest polskim i czeskim firmom, które działają w sektorze turystyki. Druga już edycja wydarzenia stała się kolejną okazją do planowania wspólnych działań w zakresie łączenia ofert turystycznych i wzajemnej promocji. Współpraca turystyczna to jeden z punktów porozumienia, które zostało podpisane przez przedstawicieli Dolnego Śląska i Kraju Środkowoczeskiego we wrześniu 2018 roku.

- Uzdrowiska Kłodzkie, w tym Duszniki, Kudowa i Polanica-Zdrój, rok do roku notują wzrost klienta z Czech. Czesi korzystają u nas z lecznictwa uzdrowiskowego, ale doceniają również walory krajobrazowe, w które obfituje Ziemia Kłodzka. Polsko-czeskie fora gospodarcze to znakomita okazja do połączenia sił dwóch państw w celu usprawniania podróżowania po Polsce i Czechach oraz oferowania turystom precyzyjnych informacji i atrakcyjnych ofert wypoczynkowych i rehabilitacyjnych – mówi Kamila Kasprzak, dyrektor lecznictwa w Uzdrowiskach Kłodzkich.

Uzdrowiska PGU zabiegają aby, poszerzać obszary współpracy, której celem jest przyciągnięcie do południowej Polski klientów z Czech, wykorzystując powszechną w Europie modę na zdrowy tryb życia i skuteczne terapie lecznicze oferowane przez nasze zdroje.

- Rynki zagraniczne dla uzdrowisk PGU są priorytetowe. Polska jest obecnie niezwykle atrakcyjna dla gości z całej Europy, również tych, którzy pochodzą z krajów o wielkim potencjale turystycznym. Czesi odkrywają obecnie naszą naturę i doceniają atrakcje turystyczne. Cenią sobie naszą bazę noclegową i polską kuchnię, a także niezwykle chętnie wybierają obiekty z bazami zabiegowymi, takimi jak w uzdrowiskaPolskiej Grupy Uzdrowisk – mówi Piotr Grudzińskich, dyrektor marketingu PGU.

Dolnośląsko-Środkowoczeskie Forum Gospodarcze stanowi dla Polskiej Grupy Uzdrowiska ważną platformę wymiany kontaktów z czeskimi podmiotami gospodarczymi. Kraj Środkowoczeski postrzegany jest obecnie jako strategiczny partner dla regionu dolnośląskiego.