Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Uzdrowiska PGU wznawiają swoją działalność


Uzdrowiska należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk – w Świeradowie, Cieplicach i Połczynie- Zdroju – z początkiem maja wznawiają częściowo swoją działalność. W pierwszej kolejności realizowane będą zabiegi w zakresie rehabilitacji leczniczej.

Od 11 maja Uzdrowisko Świeradów rozpocznie przeprowadzanie zabiegów ambulatoryjnych w Centrum Rehabilitacji i Reumatologii Goplana. Jako pierwsi zostaną przyjęci tutaj pacjenci ze skierowaniem do poradni rehabilitacyjne. 14 maja zastanie otwarta również świeradowska Pijalnia Wód Mineralnych. Tutejszych wód mineralnych będzie można jednak napić się dopiero po ogłoszeniu przez rząd kolejnego etapu odmrożenia gospodarki, w którym zostaną uwzględnione tego typu usługi.

Ponadto, 16 maja uruchomiony zostanie należący do Uzdrowiska Świeradów obiekt Sanus, w którym realizowane będą pobyty hotelowe, pobyty wypoczynkowe oraz te z rehabilitacją ambulatoryjną.
Uzdrowisko Cieplice realizuje już skierowania ambulatoryjne na zabiegi w Domu Zdrojowym. Od 11 maja obiekt Stoczniowiec zacznie przyjmować pacjentów ze skierowaniami na rehabilitację ogólnoustrojową.

Od 17 maja w Uzdrowisku Cieplice przyjęci zostaną również pierwsi goście w Długim Domu, którzy skorzystają tu z pobytów wypoczynkowych i leczniczych.

Uzdrowisko Połczyn od 10 maja wznowi działalność w zakresie rehabilitacji leczniczej. W bazachzabiegowych Domu Zdrojowego GRYF przeprowadzana będzie stacjonarna rehabilitacja
 ogólnoustrojowa. Zakład Lecznictwa IRENA pierwszych pacjentów skierowanych na fizjoterapię ambulatoryjną przyjął już 7 maja.

23 maja zostanie otwarty również obiekt wypoczynkowy Barbarka w Świnoujściu. Tutaj goście będą mogli skorzystać w pierwszej kolejności z pobytów hotelowych. Bazy zabiegowe zostaną uruchomione w kolejnym etapie.

Od 4 maja gości przyjmują także Uzdrowiska Kłodzkie w obiektach Mała i Wielka Pieniawa.

Szczegółowe informacje w zakresie przyjmowania gości w poszczególnych obiektach PGU dostępne są na stronach poszczególnych uzdrowisk.