Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Staropolanka uruchomiła nową linię rozlewniczą w Polanicy

Nowa linia rozlewnicza wody mineralnej Staropolanka została uruchomiona w Uzdrowiskach Kłodzkich, będących częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, która działa w ramach Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź SA. Polanicka inwestycja pozwoli nie tylko na trzykrotne zwiększenie możliwości produkcyjnych spółki, ale także zrealizuje wyznaczone cele związane z ochroną środowiska.

Do tej pory w rozlewniach wód mineralnych Staropolanka produkowanych było 6000 butelek na godzinę. Teraz będzie to ponad 18 000 butelek na godzinę. Unowocześnienie Rozlewni Wód nr 1 w Polanicy-Zdroju to technologiczny skok w działalności Uzdrowisk Kłodzkich, który pozwoli na zwiększenie przewagi konkurencyjnej Staropolanki w stosunku do innych producentów butelkowanych wód mineralnych w Polsce.

- Uruchomienie nowej linii produkcyjnej to bez wątpienia najistotniejsze wydarzenie w Staropolance w ostatnich latach. Tego typu modernizacja zapewni Uzdrowiskom Kłodzkim dodatkowe możliwości produkcyjne i pozwoli na konkurowanie z wiodącymi markami wód mineralnych na polskim rynku. Jest to bardzo ważna informacja dla naszych partnerów handlowych i wszystkich konsumentów, którzy stawiają na wysokiej jakości, naturalne wody mineralne, wydobywane w czystych obszarach naszego kraju – mówi Łukasz Surażyński, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich SA – Grupa PGU.

Nowa linia rozlewnicza to pełna, nowoczesna infrastruktura produkcyjna, która obejmuje m.in. nowe odwierty i ujęcia wód o głębokości ponad 100 metrów o wydajności źródeł na poziomie 40 m³ na dobę. W ramach inwestycji powstała również wydajniejsza aż o 3 razy stacja uzdatniania wody, nowoczesne hale produkcyjne, stacje zasilania oraz infrastruktura magazynowa.

Modernizacja zakładów rozlewniczych Staropolanka na tak szeroką skalę realizuje ponadto cele środowiskowe. Nowa inwestycja przede wszystkim znacznie ograniczy zużycie energii elektrycznej i zwiększy efektywność energetyczną w zakresie produkcji jednej butelki wody Staropolanka. W zakładzie planowane jest także stosowanie, na jeszcze większą skalę, butelek z recyklingu, wykonanych w całości z tworzywa odzyskanego (tzw. rPET), co pozwoli na zmniejszenie ilości plastiku wytwarzanego konwencjonalnie.

Oficjalne otwarcie linii rozlewniczej Staropolanki miało miejsce 16 października 2020 roku. Wśród zaproszonych gości byli: Radosław Stach - wiceprezes KGHM PM S.A., Paweł Kolczyński - wiceprezes ARP S.A.  Koszt całej inwestycji to 20 mln złotych.