Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Rehabilitacja po-COVID-owa w Uzdrowisku Świeradów już dostępna

W Uzdrowisku Świeradów powstał specjalny pakiet rehabilitacyjny, adresowany do osób dorosłych i dzieci, które przeszły Covid-19. Celem jest poprawa sprawności oddechowej pacjentów, ich wydolności wysiłkowej i krążeniowej oraz wielotorowe wsparcie zdrowia psychicznego.

Nowy pakiet rehabilitacji leczniczej wspomaga osoby po przebytej chorobie Covid-19, które po pobycie w szpitalu lub długotrwałej izolacji powinny podjąć dalszą rehabilitację, aby powrócić do pełni zdrowia. Pobyt taki obejmuje zabiegi fizjoterapeutyczne oraz indywidualny program rehabilitacji, w ramach którego przeprowadzane są m.in. treningi wydolnościowe, gimnastyka lecznicza, fizykoterapia, hydroterapia czy zabiegi balneologiczne.

- Rehabilitacja po przebytej chorobie Covid-19 w Uzdrowisku Świeradów pomaga przede wszystkim tym osobom, które mają problem z powrotem do codziennych obowiązków oraz zmagają się z przynajmniej jednym z trzech typów powikłań, tj. dolegliwości układu oddechowego, przypadłości neurologiczne czy psychosomatyczne – mówi Witold DziekanKierownik Działu Zakładów Przyrodolecznictwa Uzdrowiska Świeradów.

W ramach pobytów rehabilitacyjnych pacjenci korzystają m.in. z gimnastyki ogólnousprawniającej, treningów oddechowych, inhalacji naturalnych i lekowych, masaży leczniczych, konsultacji fizjoterapeutycznych i wizyt lekarskich na początku i końcu turnusu. Duży nacisk kładziony jest także na kondycję psychiczną. W tym zakresie przewidziano m.in. zajęcia relaksacyjne, medytację, muzykoterapię czy opiekę psychologiczną. Dodatkowo cały program pobytu ma pomóc wypracowywać konkretne zachowania i nawyki niezbędne do wdrożenia w warunkach domowych, po powrocie z uzdrowiska.

- Uzdrowisko Świeradów ma duże doświadczenie w leczeniu schorzeń dróg oddechowych. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą medyczną, zatrudniamy neurologów i pulmonologów oraz doświadczonych w tym zakresie fizjoterapeutów. Leczenie chorób oddechowych wspomaga także krenoterapia wodami mineralnymi ze źródła Jan – dodaje Ireneusz Łojek – Prezes Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. - Grupa PGU

Turnusy dostępne są dla osób zainteresowanych w opcjach 8-, 15- i 22-dniowych (oraz ich wielokrotność).

Szczegółowe informacje dotyczące pakietu „Rehabilitacja po-COVID-owa” można znaleźć na stronie: https://uzdrowisko-swieradow.pl/rehabilitacja-po--covid--owa/package/uzdroswieradow/pl/35035