Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Poznaj nasze uzdrowiska – Uzdrowisko Świeradów i wody radonowe


Zastanawiacie się, dlaczego warto zaplanować swój wypoczynek bądź rehabilitację w uzdrowiskach PGU? Odpowiemy na to pytanie w naszym najnowszym cyklu informacyjnym „Poznaj nasze uzdrowiska”, w którym przedstawiamy Wam walory najpiękniejszych kurortów uzdrowiskowych w Polsce! Na początek zapraszamy do Świeradowa Zdroju.

Uzdrowisko Świeradów, położone u stóp Gór Izerskich, to przede wszystkim doskonałe wody radonowe i żelaziste, tzw. szczawy, które wspomagają leczenie najróżniejszych chorób. Co ciekawe, wody te dostarczają nam wielu składników mineralnych, które z powodzeniem można wykorzystać przy schorzeniach reumatoidalnych, neurologicznych, skórnych, pokarmowych, ale nie tylko! Sam radon, zawarty w świeradowskich wodach to prawdziwy pierwiastek młodości o szerokim zastosowaniu, który świetnie wpływa na nasz układ hormonalny, stymulując go do pracy, dzięki czemu możemy cieszyć się świetną kondycją każdego dnia!

Już teraz obejrzyjcie nasz film, w którym dokładnie wyjaśniamy wszystkie wątpliwości! O właściwościach wód wydobywanych w Świeradowie opowiadją Anna Leśniak - geolog uzdrowiska i Witold Dziekan - szef działu przyrodolecznictwa Uzdrowiska Świeradów - Czerniawa

Krótko mówiąc, wody radoczynne sprawiają, że „kobiety są rade, a mężczyźni czynni”. To powiedzenie usłyszycie nie raz podczas wizyty w Uzdrowisku Świeradów, gdzie oferujemy Wam znakomite pobyty wypoczynkowe połączone z kuracjami pitnymi oraz kąpielami radonowymi i świerkowymi, które dodadzą wam energii na długie miesiące.

Zapraszamy na www.uzdrowiska-pgu.pl