Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Poznaj nasze uzdrowiska – Uzdrowisko Połczyn i połczyńskie solanki

Połczyn Zdrój to wyjątkowe miejsce na mapie Pojezierza Drawskiego. To właśnie tutaj, w Uzdrowisku Połczyn, wydobywane są dobroczynne solanki, które wykorzystywane są podczas kuracji uzdrowiskowych i zabiegów SPA & Wellness. Ale czym właściwie jest połczyńska solanka? Na to pytanie odpowiadamy w kolejnym filmie Polskiej Grupy Uzdrowisk, w ramach cyklu „Poznaj nasze uzdrowiska”

Kąpiel solankowa w Uzdrowisku Połczyn to dobroczynna kąpiel mineralna na bazie wód solankowych, które zawierają mnóstwo mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu – m.in. chlorki, jod, brom, magnez czy wapń. Kąpiąc się w połczyńskiej solance oddziałujemy na nasz układ nerwowy i hormonalny, dzięki czemu w prosty sposób możemy załagodzić bóle i stany zapalne w naszym ciele, które doskwierają nam na co dzień. Krótko mówiąc: kąpiel solankowa jest świetnym wsparciem w chorobach reumatologicznych, zwyrodnieniowych, stanach pourazowych, schorzeniach neurologicznych, dermatologicznych!

Solanki z Połczyna Zdrój

Musicie wiedzieć, że połczyńska solanka to w 100% naturalny surowiec leczniczy, który wydobywamy w Uzdrowisku Połczyn z głębokości ponad 1200 metrów! W Polskiej Grupie Uzdrowisk na bazie solanek tworzymy również organiczne kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy, które może zakupić w każdym uzdrowisku PGU i obiekcie INTERFERIE. Kuracja solankowa nawilża, wygładza ciało, poprawia nastrój, a przede wszystkim uspokaja nasz organizm, czyniąc go bardziej odprężonym i pełnym sił witalnych.

Już teraz możecie sprawdzić, jak wykorzystujemy połczyńskie solanki w naszych uzdrowiskach i dlaczego jest to ważny element naszych kuracji uzdrowiskowych.