Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Polska Grupa Uzdrowisk wznawia turnusy NFZ

W drugiej połowie czerwca Polska Grupa Uzdrowisk wznowi działalność kompleksów uzdrowiskowych dla gości korzystających z kuracji w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.  Wszyscy pacjenci, którzy są kierowani na leczenie uzdrowiskowe, będą badani w kierunku COVID-19.

Uzdrowiska Kłodzkie w drugiej połowie czerwca oczekują blisko 800 gości, którzy rozpoczną swoje pobyty w ramach NFZ.  Kuracjusze zostaną przyjęci do większości obiektów wchodzących w skład największego zespołu uzdrowiskowego w Polsce. Przygotowane są obiekty Wielka Pieniawa, Korab, Szarotka, Carmen w Polanicy Zdrój. Jan Kazimierz A i B, Moniuszko  w Dusznikach Zdroju. W Kudowie na gości czekają Zacisze, Polonia, Zameczek, i Koga.

W Uzdrowisku Połczyn na Pojezierzu Drawskim pierwsze turnusy NFZ rozpoczną się 18 czerwca w Domu Zdrojowym Gryf oraz Sanatorium Podhale, gdzie zostanie przyjętych ponad 500 gości. 23 czerwca Uzdrowisko Cieplice przywita ponad 250 osób oraz kilkadziesiąt gości komercyjnych, którzy będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej i restauracji, zmodernizowanych w okresie zamknięcia uzdrowisk. Uzdrowisko Świeradów z kolei zostanie otwarte 1 lipca dla ponad 250 kuracjuszy oraz pacjentów korzystających z rehabilitacji ambulatoryjnej.

Badania w kierunku Covid-19 i bezpieczeństwo

Wszyscy pacjenci, dysponujący skierowaniem NFZ na leczenie uzdrowiskowe w uzdrowiskach PGU, otrzymają zlecenie na wykonanie badań w kierunku koronawirusa. Materiały do wykonania badań będą pobierane w mobilnych punktach drive-thru, na 6 dni przed planowanym rozpoczęciem leczenia. Wykonanie testu będzie bezpłatne, a sfinansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia.

W trosce o bezpieczeństwo swoich gości i kuracjuszy, Polska Grupa Uzdrowisk wdrożyła specjalne, dodatkowe procedury we wszystkich uzdrowiskach grupy, które pozwolą na realizację bezpiecznych pobytów uzdrowiskowych. 

Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie: https://uzdrowiska-pgu.pl/bezpieczenstwo