Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Nowy kompleks basenów w Uzdrowisku Połczyn Zdrój

Uzdrowisko Połczyn podpisało umowę w z wykonawcą na budowę nowoczesnego kompleksu basenowego przy Zakładzie Leczniczym Gryf. Inwestycja o wartości 15 mln złotych pozwoli na poszerzenie oferty leczniczej, pozyskanie nowych kontraktów oraz znaczne podwyższenie standardu usług uzdrowiskowych.

Podpisanie umowy na budowę nowego basenu w Uzdrowisku Połczyn, który będzie spełniał wszystkie wymagania dla leczniczych i rehabilitacyjnych basenów uzdrowiskowych, to wielki krok w stronę poprawy komfortu wypoczynku w zdroju oraz komercjalizacji oferty spółki. Budowa obiektu zakończy się kwietniu 2021 roku, czyli za 15 miesięcy.

- Nowy kompleks basenowy jest Uzdrowisku Połczyn niezbędny. Zakład Leczniczy Gryf dysponuje już basenem wewnętrznym i zewnętrznym, jednak, w celu zwiększenia naszej przewagi konkurencyjnej, zadecydowaliśmy o budowie całkowicie nowego, nowoczesnego centrum wodnego na terenie o powierzchni ponad 1,5 tys. mkw. Jedną z rozpatrywanych opcji była modernizacja dotychczasowego zaplecza. Uzdrowisko Połczyn potrzebuje jednak całkiem nowego obiektu, który będzie dobrze służył nie tylko kuracjuszom, ale także gościom zewnętrznym, oczekującym najlepszej oferty rekreacyjno-prozdrowotnej – mówi Romuald Michel, prezes zarządu w Uzdrowisku Połczyn.

Dostęp do basenu jest jednym z wymogów stawianych Uzdrowisku Połczyn w związku z realizacją kontraktów z ZUS i NFZ. Dotychczasowe pływalnie wymagałyby gruntownej modernizacji. W nowym obiekcie przy ul. Solankowej 8 znajdą się dwa baseny, które zwiększą możliwości rehabilitacyjne i pozwolą na prowadzenie większej liczby zajęć fizjoterapeutycznych w wodzie. Jeden z basenów, o wymiarach 9,6 na 12,5 metrów, zostanie przystosowany do zabiegów leczniczych z zastosowaniem wody solankowej. Drugi, o wymiarach o wymiarach 9,6 na 19 metrów – z wodą słodką, będzie służył rehabilitacji gości obiektu.

- Decydując się na budowę nowego basen myślimy przyszłościowo i chcemy w jak najlepszy sposób rozwijać lecznictwo uzdrowiskowe w Polsce. Największym walorem nowej inwestycji będzie basen z wodą solankową pozyskiwaną ze złóż we własnym zakładzie górniczym uzdrowiska. Połczyńska solanka zawiera wysokie stężenie dobroczynnych składników mineralnych, wydobywana jest z głębokości ponad 1200 metrów i wykorzystywana podczas kąpieli leczniczych czy inhalacji solankowych w obiektach Uzdrowiska Połczyn. Jesteśmy przekonani, że dzięki nowej inwestycji jeszcze lepiej wykorzystamy potencjał tych wód i znacząco przyczynimy się do promocji Połczyna-Zdroju. Jednocześnie naszym celem jest pozyskanie większej liczby turystów przybywających do uzdrowisk w celach innych niż lecznicze – mówi Jacek Pawłowicz, wiceprezes Uzdrowiska Połczyn.

Do Uzdrowiska Połczyn przyjeżdża już około 30% gości komercyjnych. Pojawia się również coraz więcej gości zza granicy, którzy doceniają lecznicze właściwości połczyńskich solanek i borowiny. W nowej pływalni będą oni mogli korzystać z wodnej strefy Wellness z jacuzzi z wodą słodką i solankową, saunami oraz tepidarium, czyli ogrzewaną strefą do wypoczynku.

- W Uzdrowisku Połczyn poszerzy się dzięki temu oferta hydroterapii. Obecnie leczymy już schorzenia ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, choroby układu nerwowego, osteoporozę, otyłość i przypadłości kobiece. Nasza balneologię opieramy również na wysokiej jakości borowinie, czyli rozgrzewającym torfie, który jest oceniany jako jeden z najlepszych w Europie. Z naszej oferty rocznie korzysta kilkadziesiąt tysięcy kuracjuszy – mówi Jacek Pawłowicz – wiceprezes Uzdrowiska

Uzdrowisko Połczyn należy do Polskiej Grupy Uzdrowisk, krajowego lidera w turystyce medycznej, specjalizującego się w lecznictwie uzdrowiskowym, rehabilitacji oraz usługach SPA & Wellness. PGU z kolei wchodzi w skład KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, którego jedynym udziałowcem jest KGHM Polska Miedź, potentat w produkcji miedzi i srebra.

Więcej na temat wydarzenia w relacjach mediów:

http://prk24.pl/28377236/w-uzdrowisku-polczyn-powstanie-nowoczesny-kompleks-basenow

https://gk24.pl/uzdrowisko-polczyn-zbuduje-basen-dla-kuracjuszy/ar/c1-14750520

https://szczecin.tvp.pl/46412442/uzdrowisko-polczyn-zdroj-z-umowa-powstanie-nowy-kompleks-basenowy