Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Naturalne kosmetyki z uzdrowiska

We wszystkich uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk, z myślą o dobrym samopoczuciu naszych gości, udostępniamy szeroką ofertę naszych autorskich kosmetyków naturalnych. Kosmetyki te powstają na bazie najwyższej jakości surowców pozyskiwanych z natury, takich jak: borowina i solanki, wydobywane w Uzdrowisku Połczyn czy świerk pozyskiwany z Puszczy Boreckiej, wykorzystywany w Uzdrowisku Świeradów.
Oferta kosmetyków obejmuje dwie autorskie linie:

 • Kosmetyki uzdrowiskowe Terra Zdrój bazujące na tradycjach Uzdrowiska Połczyn i oparte na pozyskiwanych w okolicy uzdrowiska solankach i borowinie. Najwyższą jakość surowców potwierdził raport Najwyższej Izby Kontroli, w którym Uzdrowisko Połczyn znalazło się w czołówce pod katem jakości oraz sposobu wykorzystywania w przeprowadzanych zabiegach.

 • Kosmetyki uzdrowiskowe Terra Spa oparte na 200-letnich tradycjach balneologicznych Uzdrowiska Świeradów. Kosmetyki Terra Spa wykorzystują w swoich recepturach przede wszystkim korę świerku oraz borowinę.

Kosmetyki Terra Zdrój to 3 linie codziennych kosmetyków pielęgnacyjnych: czerwona to kosmetyki borowinowe, niebieska oparta na solance oraz złota, łączącą dobroczynne właściwości obu surowców.
Każdy z kosmetyków zawiera oryginalną esencję z borowiny połczyńskiej – silnie rozgrzewającego, naturalnego torfu, który wykorzystujemy w Uzdrowisku Połczyn podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połczyńskie kosmetyki idealnie sprawdzają się w przypadku skóry suchej, wymagającej regeneracji oraz ujędrnienia, nadając jej odpowiednią miękkość, świeżość i optymalne nawilżenie.
Aktualnie wśród połczyńskich kosmetyków znajdą Państwo:

 • Mydło naturalne z połczyńską borownią, bogate w cenne substancje pozyskiwane z torfu, które minimalizuje szorstkość skóry.

 • Maseczka do twarzy z połczyńską borowiną i masłem shea, o działaniu oczyszczającym, odżywiającym i ściągającym.

 • Masująca kula do kąpieli z połczyńską borowiną dla skóry suchej, o 3 zapachach do wyboru, która niweluje efekt przemęczonej i podrażnionej skóry.

 • Mleczko do kąpieli z połczyńską borowiną, cytryną i maliną dla skóry suchej, które podczas kąpieli otula ciało wyjątkowym, owocowym aromatem.

 • Dwufazowy olejek do ciała i masażu z połczyńską borowiną, niezbędny podczas domowych rytuałów SPA.

 • Sól do kąpieli z połczyńską borowiną, o działaniu relaksującym, która wycisza organizm i rozluźnia obolałe mięśnie.

Kosmetyki Terra Spa natomiast to przeniesienie uzdrowiskowych tradycji wykorzystywania świerku do codziennej pielęgnacji. Posiadający właściwości przeciwbakteryjne, pobudzające oraz rozgrzewające został wykorzystany do produkcji takich kosmetyków jak:

 • Aksamitny krem borowinowy do twarzy dzień/noc – łagodny krem do twarzy o aksamitnej konsystencji i pięknych zapachu.

 • Mydła świerkowe z ekstraktem z kory świerku w dwóch wersjach: z olejem migdałowym, winogronowym, oliwą z oliwek lub peelingujące z ekstraktem z kory świerku i rozmarynem.

 • Świerkowe kremy do rąk i stóp.

 • Kąpiel świerkową z ekstraktem z kory świerku, która działa rozluźniająco i relaksacyjnie, ma również właściwości inhalujące.

Kosmetyki borowinowe, solankowe oraz świerkowe z uzdrowisk Polskiej Grupy Uzdrowisk to nie tylko przyjemny sposób na codzienną pielęgnację, ale także możliwość przedłużenia uzdrowiskowej kuracji w domu, za sprawą plastrów borowinowych oraz borowinowych i solankowych kąpieli.
Wszystkie kosmetyki dostępne są w obiektach Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz w internetowych sklepach naszych marek:

Zapraszamy do testów!