Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Najpiękniejsze polskie uzdrowiska

Okres wakacyjny sprzyja podróżom i wycieczkom w urokliwe miejsca. Nasze uzdrowiska to miejsca niezwykle – z ciekawą historią, niezwykłą przyrodą i bogactwem surowców mineralnych i warto je odwiedzić o każdej porze roku.

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój jest jednym z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Ten urokliwy kurort ze specyficznym, dobroczynnie działającym klimatem i zabytkową architekturą to idealny cel dla wszystkich, którzy kochają góry, energetyzujące rytuały SPA i lecznicze składniki naturalne. W Uzdrowisku Polanica nie brakuje dobroczynnych, wysokojakościowych wód mineralnych, które pomocne są w leczeniu licznych schorzeń. To właśnie tu można z powodzeniem leczyć choroby górnych dróg oddechowych, schorzenia kardiologiczne, reumatologiczne czy przypadłości przewodu pokarmowego.
 

Sanatorium Wielka Pieniawa w Polanicy

 

Pijalnia Wód Mineralnych w Polanicy

Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to wyjątkowe uzdrowisko położone na Ziemi Kłodzkiej, w dolinie rzeki Bystrzycy, którą otaczają malownicze Góry Bystrzyckie i Orlickie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tu mnóstwo szlaków górskich i wiele ciekawych atrakcji, związanych choćby z postacią Fryderyka Chopina. Ten kurort z duszą to również bogactwo naturalnych wód mineralnych i doskonała miejsce do prowadzenia skutecznych kuracji leczniczych, pomocnych przy schorzeniach układu oddechowego, przewodu pokarmowego, narządu ruchu, chorobach reumatologicznych i kardiologicznych czy osteoporozie.


Sanatorium Jan Kazimierz w Dusznikach-Zdroju

Pijalnia Wód Mineralnych w Dusznikach

Kudowa – Zdrój

Kudowa – Zdrój  to wyjątkowa miejscowość uzdrowiskowa, zlokalizowana tuż obok Gór Stołowych, z doskonałym zapleczem rekreacyjnym i idealnymi warunkami do uprawiania najróżniejszych aktywności sportowych. Bliskość wyjątkowych atrakcji, tj. Błędne Skały, Szczeliniec Wielki czy słynna Kaplica Czaszek sprawiają, że jest to idealne miejsce dla eksploratorów Ziemi Kłodzkiej. W Uzdrowisku Kudowa, dzięki doskonałym wodom mineralnym, tzw. szczawom, można z powodzeniem leczyć choroby przewodu pokarmowego, narządu ruchu, schorzenia kardiologiczne i reumatologiczne czy otyłość.
 


Sanatorium Polonia w Kudowie

Sanatorium Zameczek w Kudowie

Cieplice

Cieplice-Zdrój to kurort z najdłuższą tradycją uzdrowiskową w Polsce, położony w bliskim sąsiedztwie malowniczych Karkonoszy. Uzdrowisko słynie ze złóż gorących wód termalnych, które każdego dnia wykorzystywane są tu w dobroczynnych zabiegach leczniczych. Dostępność kuracji na ich bazie tego daru natury, m.in. kąpieli czy masaży gwarantuje poprawę stanu zdrowia m.in. w chorobach narządu ruchu, układu moczowo-nerkowego, schorzeniach reumatologicznych czy osteoporozie. Uzdrowisko Cieplice, jako jedyne w Polsce, prowadzi również balneologiczne leczenie chorób oka i przydatków oka. 


Deptak i Do Zdrojowy w Cieplicach

Pawilon Edward w Parku Zdrojowym

Połczyn - Zdrój

Połczyn-Zdrój jest wyjątkowym uzdrowiskiem, położonym na urokliwym Pojezierzu Drawskim, pełnym malowniczych jezior i lasów. Pozyskiwane tu doskonałej jakości solanki i borowina to sprawdzone składniki naturalne i prawdziwe dary natury, którymi może pochwalić się region. Wykorzystanie ich w tutejszych kuracjach uzdrowiskowych gwarantuje szybszy powrót do zdrowia osobom borykającym się ze schorzeniami układu nerwowego i narządu ruchu, chorobami reumatologicznymi, kobiecymi czy osteoporozą. Dodatkowo Połczyn-Zdrój to doskonały kurort, w którym można zaplanować skuteczną odnowę biologiczną z zabiegami SPA & Wellness.
 


Sanatorium Irena

Sanatorium Gryf

Świeradów - Zdrój

Świeradów-Zdrój jest niezwykle malowniczym polskim uzdrowiskiem, położonym w urokliwej krainie Gór Izerskich. Wyróżnia je wyjątkowy, bodźcowy mikroklimat, który działa hartująco na cały organizm niezależnie od pory roku. Uzdrowisko udostępnia ponadto dobroczynne wody mineralne, w tym wody radonowe o szerokim zastosowaniu, dzięki którym można skutecznie leczyć choroby narządu ruchu, układu nerwowego, schorzenia reumatologiczne, kardiologiczne, a nawet stres. To właśnie tutaj można skorzystać również z uzdrowiskowych zabiegów na bazie najwyższej jakości borowiny oraz świerku, wykorzystywanego w kąpielach leczniczych.
 


Dom Zdrojowy w Świeradowie

Modrzewiowa Hala Spacerowa w Świeradowie

Świnoujście

Świnoujście to klimatyczny kurort położony na północno-zachodnim krańcu Polski. To właśnie tu, na jednej z 44 wysp zlokalizowana jest jego uzdrowiskowo-turystyczna dzielnica, która słynie z wyjątkowo szerokiej piaszczystej plaży pełnej aerozolu morskiego i leczniczych składników naturalnych, tj. borowina czy solanki. Samo miasto obfituje w ciekawe zabytki i całoroczne atrakcje, którym towarzyszy doskonałe zaplecze uzdrowiskowe oraz SPA & Wellness. W Świnoujściu można skutecznie wyleczyć schorzenia ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego i oddechowego, dolegliwości reumatologiczne, schorzenia skórne czy otyłość.