Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Jak załatwić sanatorium dla dziecka?

W uzdrowiskach Polskiego Grupy Uzdrowisk możliwy jest pobyt sanatoryjny rodzica z dzieckiem. Jeśli nasza pociecha przewlekle choruje, np. na otyłość, celiakię, schorzenia przewodu pokarmowego lub ma wady postawy, warto zdecydować się na turnus leczniczy połączony z edukacją szkolną. 

Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy „Jagusia” w Kudowie-Zdroju, należący do Uzdrowisk Kłodzkich (Grupa PGU) to miejsce, w którym oferowane są 27-dniowe turnusy dla dzieci i młodzieży, zmagającymi się z przewlekłymi chorobami trawiennymi, otyłością czy nietolerancją glutenu. Ośrodek podejmuje również leczenie wad postawy i schorzeń kręgosłupa u młodych osób poniżej 18 roku życia. 3-tygodniowe pobyty są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Kto może skorzystać z pobytu w Szpitalu Uzdrowiskowym „Jagusia”?

Z leczenia w „Jagusi” korzystają dzieci od najmłodszych klas szkoły podstawowej oraz młodzież do 18 roku życia. Skierowanie dla dziecka wystawia lekarz, który podejmuje decyzję dotyczącą korzystania naszego dziecka z turnusu sanatoryjnego.

Jak załatwić wyjazd dziecka do sanatorium?

Jeśli, jako rodzice, dysponujemy już odpowiednim skierowaniem dla naszego dziecka, dostarczamy je do wojewódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, który jest właściwy naszemu miejscu zamieszkania. Warto również przygotować aktualne wyniki badań naszej pociechy, dotychczasową dokumentację medyczną oraz potwierdzenia szczepień dziecka w specjalnej książeczce szczepień. O decyzji kwalifikującej do wyjazdu, będziemy poinformowani nie później, niż na 18 dni przed pierwszym dniem pobytu w uzdrowisku.

Jak wygląda pobyt dziecka w sanatorium?

Podczas pobytu w Szpitalu Uzdrowiskowym „Jagusia”, dzieci zostają zakwaterowane w przyjaznych, przestronnych i nowoczesnych pokojach. Od poniedziałku do piątku korzystają z edukacji szkolnej, a w czasie wolnym – z basenu, sali gimnastycznej i zabiegów uzdrowiskowych. Z myślą o dzieciach z otyłością, w programie leczniczym przygotowano intensywne ćwiczenia fizyczne, wędrówki w terenie oraz specjalne warsztaty kulinarne, które pomagają w zmianie nawyków żywieniowych. Młode osoby z wadami postawy korzystają z kolei ze specjalistycznych zajęć korekcyjnych i zabiegów fizykoterapeutycznych.

Więcej informacji o pobycie sanatoryjnym dzieci w uzdrowiskach PGU można uzyskać pod numerem telefonu: (74) 8661 733.

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci "Jagusia",

ul. Słoneczna 17,

57-350 Kudowa Zdrój