Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Covid-19: Uzdrowiska PGU bezpiecznymi obiektami noclegowymi

Uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk znalazły się na mapie bezpiecznych obiektów noclegowych, stworzonej przez Polską Organizację Turystyczną. W związku z pandemią Covid-19, goście PGU mogą mieć pewność, że obiekty grupy stosują się do wytycznych Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, których celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Na mapie bezpiecznych obiektów noclegowych, stworzonej przez Polską Organizację Turystyczną, znajdują się te miejsca, w których wdrożone zostały specjalne procedury na bazie „Wytycznych dla funkcjonowania hoteli / obiektów / pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19” oraz „Wytycznych dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce”. Wśród nich możemy już znaleźć Małą Pieniawę i Wielką pieniawę (Polanica-Zdrój), obiekt Jan Kazimierz (Duszniki-Zdrój), obiekty Polonia i Zameczek (Kudowa-Zdrój), Długi Dom (Cieplice-Zdrój) oraz Dom Zdrojowy i obiekt Sanus (Świeradów-Zdrój).

Akcja Polskiej Organizacji Turystycznej ma chronić zdrowie turystów, którzy decydują się na pobyt w polskich obiektach turystycznych oraz minimalizować ryzyko zakażenia gości i kontrahentów koronawirusem Covid-19. Bezpieczne obiekty są oznakowane specjalnym znakiem graficznym z informacją „Obiekt bezpieczny higienicznie. Stosujemy się do zaleceń”. O przyznanie specjalnego odznaczenia wystąpiło również Uzdrowisko Połczyn.

Mapa bezpiecznych obiektów noclegowych Polskiej Organizacji Turystycznej dostępna jest na stronie: https://bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl/dla-turysty. W kwietniu Polska Grupa Uzdrowisk wdrożyła dodatkowo własne, zaostrzone standardy postępowania, które gwarantują bezpieczny pobyt gościom indywidualnym i biznesowym.