Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Bon turystyczny w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk

Polski Bon Turystyczny będzie można realizować w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk już od 1 sierpnia. Aktywnym bonem będzie można zapłacić za pobyty we wszystkich obiektach PGU na Dolnym Śląsku oraz w województwie zachodniopomorskim.

Wszystkie uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk w Świeradowie, Cieplicach, Kudowie, Dusznikach, Polanicy i Połczynie-Zdroju zostały zarejestrowane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jako podmioty realizujące rządowe świadczenie o wartości 500 zł na każde dziecko. Polskim Bonem Turystycznym można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców i organizacje pożytku publicznego, które zostaną wpisane na specjalną listę przygotowaną przez Polską Organizację Turystyczną.

Dzięki takim narzędziom promującym polską turystykę, uzdrowiska PGU będą mogły wrócić na właściwy tor po restrykcjach wprowadzonych z powodu koronawirusa Covid-19, które diametralnie zmieniły rynek turystyczny. Sanatoria PGU liczą na to, że poprzez takie projekty jak Bon Turystyczny, Polacy odkryją nowe miejsca do wypoczynku w Polsce, które do tej pory nie były brane pod uwagę.

Dołączenie PGU do listy podmiotów realizujących Polski Bon Turystyczny to dobra wiadomość dla wszystkich rodzin. Z nadejściem sezonu wakacyjnego uzdrowiska oferują pobyty o charakterze rodzinnym, podczas których można korzystać z zabiegów uzdrowiskowych i SPA oraz atrakcyjnych form zagospodarowania czasu wolnego, w tym stref sportowych czy wodnych Wellness. Oferty pobytowe realizują podmioty, tj. Uzdrowisko Świaradów-Czerniawa, Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowiska Kłodzkie i Uzdrowisko Połczyn.

Wszystkie aktualne propozycje Polskiej Grupy Uzdrowisk dostępne są na stronie https://uzdrowiska-pgu.pl/oferty