Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Bike Maraton i SuperBieg z PGU, Staropolanką i hotelami INTERFERIE

Już 7 kwietnia startuje cykl imprez weekendowych Bike Maraton i Runner's World Super Bieg – adresowany do fanów kolarstwa górskiego oraz biegów z całego kraju i zza granicy. Partnerami wydarzeń, zaplanowanych na najpiękniejszych terenach Dolnego Śląska, będą Polska Grupa Uzdrowisk, Staropolanka i sieć hoteli i obiektów INTERFERIE.

Bike Maraton to największy i najlepiej oceniany cykl rowerowych wyścigów górskich w Polsce. Równolegle odbywają się wydarzenia z cyklu Runner's World  Super Bieg, gdzie w ramach jednego weekendu i podobnej skali, organizowane są biegi górskie dla biegaczy. Tegoroczne edycje obu imprez zostaną po raz kolejny wsparte przez spółki z portfela KGHM TFI SA. 

Sezon 2019 rozpocznie VII Półmaraton Jeleniogórski, który wystartuje już 7 kwietnia. Tydzień później spotkamy się ze sportowcami w Miękini, gdzie zorganizowany zostanie Bike Maraton i Szosowy Klasyk. - Okres od kwietnia do listopada będzie wręcz naszpikowany sportowymi wydarzeniami w malowniczych, dolnośląskich miejscowościach, w tym w popularnych uzdrowiskach, w których panuje wyjątkowy, bodźcowy klimat, idealny do uprawiania aktywności fizycznej – mówi Maciej Grabek, organizator cyklu imprez Bike Maraton i Superbieg.

Staropolanka oficjalną wodą Bike Maraton i SuperBieg

W tym sezonie, pragnienie sportowców ugasi Staropolanka. Marka stanie się oficjalnym partnerem wszystkich biegów i wyścigów. Zorganizowane zostaną ponadto specjalne Dziesiątki Staropolanki – biegi pod patronatem Staropolanki, w ramach których marka przekaże zwycięzcom nagrody dodatkowe. Staropolanka będzie również dostępna dla zawodników na trasie i po wyścigach m.in. w opcjach Staropolanka Sport Desire 0,7 l oraz Staropolanka KIDS. Dodatkowo podczas biegów w Polanicy Zdrój oraz podczas Interferie Run rozgrzewki poprowadzi zawodniczka kickboxingu w formule K-1 i ambasadorka marki Staropolanka Róża Gumienna.

- Dzięki przemyślanej strategii marketingowej, Staropolanka stała się wodą, po którą sportowcy sięgają coraz częściej. Naturalne pochodzenie i odpowiednia zawartość minerałów w wodach Staropolanka sprawiają, że nasze propozycje są doceniane i chętnie wybierane przez osoby uprawiające sport regularnie, których decyzje zakupowe zależą przede wszystkim od wysokiej jakości produktu. Ponadto celowo budujemy wartość Staropolanki w oparciu o sportowe emocje, bo to właśnie one skutecznie pogłębiają więzi z odbiorcami naszej marki – mówi Łukasz Surażyński, wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich, do których należy Staropolanka.

Uzdrowiska PGU z ofertą leczniczą

Podczas każdego wydarzenia w ramach cyklu imprez Bike Maraton i Super Bieg będzie można zapoznać się z atrakcyjnymi ofertami pobytowymi wszystkich uzdrowisk PGU, które będą dostępne w specjalnych strefach promocyjnych. Uzdrowisko Cieplice zadba o energetyzujące posiłki podczas pasta party dla uczestników SuperBiegu w Cieplicach, który odbędzie się 7 kwietnia 2019. Na startach nie zabraknie drużyn pracowników PGU, którzy będą rywalizować z pozostałymi zawodnikami o najwyższe miejsce na podium.

INTERFERIE z własnym biegiem górskim

W ramach partnerstwa z organizatorem wydarzeń Bike Maraton i SuperBieg, sieć obiektów i hoteli INTERFERIE zorganizuje kolejny, czwarty już bieg INTERFERIE Run, który wystartuje 25 maja w Szklarskiej Porębie i zakończy się w Świeradowie-Zdroju. Jak co roku, trasa biegu połączy 2 hotele spółki – INTERFERIE Sport Hotel Bornit oraz INTERFERIE Aquapark Sport Hotel Malachit. Popularność tego biegu, który w unikalny sposób łączy Karkonosze z Górami Izerskimi, wzrasta z roku na rok. Podczas pierwszej edycji w 2016 roku w kategorii Open 21 km i Open 10 km wystartowało łącznie 218 zawodników, a w 2018 już 398 zawodników.

- W sezonie 2019, do współpracy w ramach cyklów wydarzeń Bike Maraton i SuperBieg, angażujemy trzy podmioty z portfela KGHM TFI SA, tj. PGU, INTERFERIE i Staropolanka, co pozwala nam uzyskać efekt synergii. Wspólne działanie spółek daje znacznie lepsze efekty, dzięki czemu docieramy do dużego grona odbiorców naszych marek - mówi Piotr Grudziński, dyrektor marketingu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Szczegółowe harmonogramy wydarzeń w ramach tegorocznych edycji Bike Maraton i Super Bieg dostępne są na stronach www.bikemaraton.com.pl oraz www.superbieg.pl. Pobytowe oferty specjalne, dedykowane sportowcom biorących udział w imprezach sportowych w Jeleniej Górze, Polanicy-Zdroju, Szklarskiej Porębie i Świeradowie-Zdroju będzie można znaleźć na www.uzdrowiska-pgu.pl lub www.interferie.pl.