Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Bezpieczny pobyt w Uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk

Uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk wprowadziły własne procedury bezpieczeństwa w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki, który rozpoczął się na początku maja. Zasady przyjmowania gości spełniają wytyczne dla hoteli i obiektów noclegowych, przedstawionych przez Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

Aby zapewnić swoim gościom maksymalne bezpieczeństwo, Polska Grupa Uzdrowisk zadecydowała o wprowadzeniu dodatkowych procedur w każdym z uzdrowisk, tj. w Cieplicach, Świeradowie, Dusznikach, Kudowie, Polanicy i Połczynie-Zdroju.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa PGU

- Goście, którzy planują odwiedzić nasze uzdrowiska, już teraz oczekują od nas kompleksowej informacji na temat naszego przygotowania wobec ryzyka związanego z koronawirusem oraz zapewniania im maksymalnego bezpieczeństwa podczas całego pobytu. Czas, w którym nasze obiekty były całkowicie wyłączone z użytkowania wykorzystaliśmy aby jeszcze lepiej przygotować je na wizytę naszych kuracjuszy - mówi Witold Dziekan, kierownik działu przyrodolecznictwa Uzdrowiska Świeradów – Czerniawa Sp. z o.o. - Grupa PGU. Odpowiadając na te potrzeby, wprowadziliśmy dodatkowe, podwyższone standardy bezpieczeństwa, zarówno w trosce o naszych gości, jak i pracowników – dodaje Witold Dziekan.

Bezpiecznie w pokojach hotelowych

W pierwszej kolejności goście PGU będą zobligowani do każdorazowej dezynfekcji rąk podczas korzystania z części wspólnych. W uzdrowiskach będzie obowiązywał bezwzględny zakaz przebywania w pokojach hotelowych dla gości z zewnątrz. Wprowadzone zostaną specjalne systemy dezynfekcji i wentylacji wszystkich pomieszczeń hotelowych, a w pokojach będą kwaterowane maksymalnie 2 osoby. Wprowadzone zostaną także specjalne strefy bezpieczeństwa pomiędzy stolikami w strefach gastronomicznych.

Restrykcyjnie w recepcjach

Restrykcyjne zasady postępowania zostaną wdrożone także w recepcjach hotelowych. Obowiązywała będzie uproszczona procedura meldunkowa i dezynfekcja rąk przed każdym podejściem do recepcji. W recepcjach będą pracowały stałe zespoły pracowników, ograniczony zostanie również dostęp do działów sprzedaży, które obsługują kuracjuszy telefonicznie i online. Rekomendowane będą płatności kartą i używanie własnych długopisów. Uzdrowiska PGU umożliwią również zakup maseczek i rękawiczek bezpośrednio w recepcjach wszystkich obiektów, a recepcjoniści będą prowadzić pełną edukację gości o wprowadzonych procedurach bezpieczeństwa.

Bazy zabiegowe pod specjalnym nadzorem

- Uzdrowiska PGU to kompleksy o charakterze medycznym. Nad przygotowanymi procedurami pracowały zespoły składające się z kadry medycznej oraz pracownicy szerokich specjalizacji, takich jak zaopatrzenie, gastronomia, hotelarstwo czy obsługa klienta.  Dzięki ich zaangażowaniu możemy przyjmować pierwszych gości i uruchamiać zabiegi lekarskie. Nad zdrowiem naszych pacjentów będą czuwały stałe, doświadczone zespoły lekarsko - pielęgniarskie – mówi dr Dariusz Milko, kierownik działu przyrodoleczniczego Uzdrowiska Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU.

W kolejnym etapie uruchamiania działalności specjalne procedury dotyczyć będą również baz zabiegowych. Obligatoryjnie fizjoterapeuci stosować będą środki ochrony osobistej. Uzdrowiska PGU ograniczą również liczbę gości w pomieszczeniach zabiegowych. Do dezynfekcji wykorzystywane będą specjalistyczne środki ochronne.

Kompleksowa informacja

Uwzględniając potrzeby gości uzdrowisk PGU, zdecydowaliśmy się na ujednolicenie zasad bezpieczeństwa, wykorzystując potencjał i wiedzę wszystkich naszych pracowników, którzy w tym trudnym czasie pracowali zdalnie w kilku lokalizacjach. Efektem tej współpracy są ujednolicone materiały jakie przygotowaliśmy dla naszych klientów w formie ikonografii, broszur czy materiałów wideo. Zależy nam na tym, żeby nasi goście byli jak najlepiej poinformowani w zakresie przeciwdziałania i zmniejszenia ryzyka związanego z koronawirusem – dodaje Piotr Grudziński - dyrektor marketingu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Informacje o procedurach bezpieczeństwa w uzdrowiskach Polskiej grupy Uzdrowisk dostępne są na stronie https://uzdrowiska-pgu.pl/bezpieczenstwo

Film o procedurach: