Duszniki
Kudowa
Cieplice
Świeradów-Czerniawa
Polanica
Połczyn
Wyszukaj ofertę
Data przyjazdu
Data wyjazdu
lokalizacja
 

Bezglutenowe kolonie dla dzieci i młodzieży 2020

Ruszają zapisy na kolejna, piąta już edycję Kolonii z Bezglutenową Mamą w Domu Wczasów Dziecięcych „Jagusia” w Kudowie-Zdroju.

 Kolonie z Bezglutenową Mamą to specjalistyczne 2-tygodniowe pobyty dla dzieci i młodzieży, które opierają się na 100-procentowej bezglutenowej kuchni. Korzystają z nich m.in. podopieczni z celiakią czy alergią na gluten, którzy przebywają na ścisłej diecie eliminacyjnej. Zapisy na bezglutenowe kolonie 2020 w sanatorium dziecięcym „Jagusia” w Kudowie-Zdroju właśnie się rozpoczęły.

Kolonie z Bezglutenową Mamą to najdłuższe obozy z dietą bezglutenową w Polsce. Organizowane są w dwóch grupach wiekowych: 7-12 lat oraz 12-16 lat:

Kolonie dla młodzieży: sobota 27 czerwca 2020 r. – sobota 11 lipca 2020 r.

Kolonie dla dzieci: sobota 11 lipca – sobota 25 lipca 2020 r.

Wypoczynek obejmuje m.in. pobyt w nowoczesnym obiekcie z basenem, zakwaterowanie w pokojach o wysokim standardzie przyjaznych dzieciom, opiekę dietetyka, a przede wszystkim specjalną kuchnią z personelem Bezglutenowej Mamy.

Wszyscy uczestnicy pobytu, również wychowawcy, korzystają podczas kolonii ze ścisłej diety bezglutenowej. Zdrowy, zbilansowany jadłospis sprawia, że na kolonii bez obaw mogą przebywać te dzieci, które na co dzień muszą trzymać się restrykcyjnej diety eliminacyjnej z powodu alergii. Kuchnia Bezglutenowej Mamy gwarantuje m.in. bezglutenowe pieczywo wypiekane na miejscu, ekologiczne suszone owoce, zdrowe porcje warzyw, wysokiej jakości nabiał i mięsa, domowe wędliny czy popularne wśród dzieci przekąski, tj. pizza, hot-dogi, gofry i pączki, jednak w całkiem innej, bo zdrowej odsłonie. Program tegorocznych kolonii został podzielony na 4 grupy tematyczne:
 
1. BEZGLUTENOWY SPORT CAMP
2. GLUTEN-FREE SURVIVAL CAMP
3. GLUTEN-FREE MASTER CHEF
4. FASHION & ART CAMP
 

Podczas kolonii podopieczni mieszkają w nowoczesnych, 2-, 3- lub 4- osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem i wygodnymi meblami, w tym łóżkami z hipoalergiczną pościelą. Na terenie „Jagusi” odbywają się codzienne zajęcia na basenie, boisku, w sali sportowej czy siłowni. Z myślą o pasjach podopiecznych, podczas kolonii organizowane są warsztaty geologiczne, wyprawa do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, warsztaty kuchni bezglutenowej, zajęcia pływackie, wycieczki górskie po Sudetach, warsztaty motywacyjne dla młodych czy wieczorne seanse z domowym popcornem. Dzieci są również edukowane w zakresie samodzielnego wyboru zdrowych produktów podczas zakupów oraz uczestniczą w specjalnych treningach asertywności, które uczą, jak mówić „nie” glutenowym przekąskom.

Bezglutenowa Mama to w rzeczywistości Marta Krzyżanowska-Sołtysiak, która prowadzi największy w Polsce serwis nt. diety bezglutenowej i zdrowego odżywiania. Szczegółowa oferta Kolonii z Bezglutenową Mamą dostępna jest na stronie https://bezglutenowamama.pl/start-zapisy-na-specjalistyczne-kolonie-bezglutenowe-2020-r/

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu + 48 602 383 840 lub drogą mailową marta@bezglutenowamama.pl